Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Motosiklet alttan su damlatıyor

PİYADE ER

Motosiklet alttan su damlatıyor

Motoru sıfır aldığımda yaşadıpım sorunlar nedeniyle fabrikada devirdaim pompası değişmişti. Bu akşam rolantide biraz çalıştırdım, biraz gaz verdim, gözümle motosikleti kontrol ederken alttan su damlattığını ve egzoza gelen su nedeniyle de duman çıktığın gördüm. Bu soğuk havadan kaynaklanan bir damlama mıdır? Aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/ARHtWhUjupc

YÖNETİM ModeratörTEĞMEN ETKO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba devirdaim contası bozulmuş olabilir yada hortumdan kaciriyodur

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BAŞKAN YÜZBAŞI Roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soğukla ilgisi yok Ethem in dediği gibi hortumdan yada deverdaimden olabilir
    Rüzgarı Ruhunda Hisset

PİYADE ER
    Teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Ürünün garanti süresi içindeki aynı yerden ikinci arızası. Mayıs ayında garsntisi bitecek. Sonrasında da aynı yerden arıza yapmayacağı konusunda gğven vermiyor artık. Servisin arıza hakkındaki tespitinden sonra gerekiyorsa tüketici mahkemesine başvuracağım. Tadı kaçtı. Motor 5000 kilometrdiede, ilk arızasını 1000 kilometrede yaptı.

Alıntı GUMPATCHAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Ürünün garanti süresi içindeki aynı yerden ikinci arızası. Mayıs ayında garsntisi bitecek. Sonrasında da aynı yerden arıza yapmayacağı konusunda gğven vermiyor artık. Servisin arıza hakkındaki tespitinden sonra gerekiyorsa tüketici mahkemesine başvuracağım. Tadı kaçtı. Motor 5000 kilometrdiede, ilk arızasını 1000 kilometrede yaptı.
    Servisler işlerine gelmeyen şeyi garanti kapsamına sokmuyor umarım yardımcı olurlar
    Rüzgarı Ruhunda Hisset

PİYADE ER
    Kask kamerası kullandım. Aldıpımdan beri bütün arızaları kaydedip bilgisayara yedekledim. Daha önce de iade sürecini başlatacaktım dvd lere atmıştım, görüntüleri olası bir tüketici mahkemesi başvurusu için sonrasında fabrikaya götürdüler motoru. Servisin garanti hakkındaki yorumundan ziyade parça sağlayıp sağlayamacağı benim için mühim. İnternetten araştırdığımda fabrika parçada sağlayamıyormuş. Parça sağlanabilirse garanti kısmından mecbur yapacaklar çünkü elimde görüntüler var. Emin olun izleseniz yok artık dersiniz. Motoru aldıktan sonra alışma süresinden sonra 2 ay kullanamadım. Çok çektim çok...

Geçmiş olsun sıfır ve hevesle alınmış bir motorda aynı sorunun iki defa olması üzücü. Umarım yakın zamanda lehinize iyi sonuçlanır

Umarım çözersiniz bir an önce gelişmeleri buradan yazarsanız seviniriz en azından bizde bilgi sahibi olalım
    Rüzgarı Ruhunda Hisset

PİYADE ER
    Alıntı ETKO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun sıfır ve hevesle alınmış bir motorda aynı sorunun iki defa olması üzücü. Umarım yakın zamanda lehinize iyi sonuçlanır

Sağolun, maltepedeki motogaleri isimli bayiinin servisine götürdüm, ordaki usta konuya hakim, hemen çözdü sorunu, şu an akıtma yok. Devirdaimle alakalı ancak contadan değildi sanırım. 20 dkl da halleti. Bu tarz sorun yaşayanlar varsa birde orayı deneyebilirler. Bişi söylemem için erken ancak eve gelirken yaklaşık 20 km gittim bir sorun yoktu. Bir daha da olmaz dedi usta. Usta orada satıştan sorumlu kişinin akrabası sanırım, birden fazla usta var orada ihtiyacı olan o ustayı bu konu hakkında bulabilir.

Alıntı GUMPATCHAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolun, maltepedeki motogaleri isimli bayiinin servisine götürdüm, ordaki usta konuya hakim, hemen çözdü sorunu, şu an akıtma yok. Devirdaimle alakalı ancak contadan değildi sanırım. 20 dkl da halleti. Bu tarz sorun yaşayanlar varsa birde orayı deneyebilirler. Bişi söylemem için erken ancak eve gelirken yaklaşık 20 km gittim bir sorun yoktu. Bir daha da olmaz dedi usta. Usta orada satıştan sorumlu kişinin akrabası sanırım, birden fazla usta var orada ihtiyacı olan o ustayı bu konu hakkında bulabilir.
    Gözünüz aydın. Tekrarlanmaması dileği ile keyifli sürüşler

Bu Konu için Etiketler