PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım Edermisiniz

yyasiry
01.Nisan.2018, 01:29
Merhaba Ben Yaklaşık 4 Ay Sonra Motosiklet Ehliyetiyle Birlikte Bir Motosiklet Almak İstiyorum Daha Önce Hiç Deneyimim Olmadı Başlangıç Olarak Kawasaki 250sl Düşünüyorum Boyum 1.76 Kilom 95 Altımda Nasıl Durur Veya Farklı Bir Motosiklet Tavsiyesi Verirseniz Mutlu Olurum.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BEYAZADAM
01.Nisan.2018, 02:09
Merhaba,

Sanırım hiç motosiklet tecrüben yok. O nedenle bir takım şeyleri ögreninceye kadar muhtemelen motosikleti düşüreceksin, yana yatıracaksın. Senin acemilik motorun olacak. Bu aşamada motosikletin tipine bakmadan yedek parçası ucuz ve kolay bulunabilir çinli grubundan bir motosiklet daha uygun olur sana. Ilk sene 20000 km kadar kullandıktan sonra daha kaliteli, daha yakışıklı bir 250 lik le devam edebilirsin. Sonrası Allah kerim.

Motosiklet almadan evvel koruyucu donanımları almayı unutma ve kalitelilerinden olsun.

Same shit, different day....

yyasiry
01.Nisan.2018, 02:12
Merhaba,

Sanırım hiç motosiklet tecrüben yok. O nedenle bir takım şeyleri ögreninceye kadar muhtemelen motosikleti düşüreceksin, yana yatıracaksın. Senin acemilik motorun olacak. Bu aşamada motosikletin tipine bakmadan yedek parçası ucuz ve kolay bulunabilir çinli grubundan bir motosiklet daha uygun olur sana. Ilk sene 20000 km kadar kullandıktan sonra daha kaliteli, daha yakışıklı bir 250 lik le devam edebilirsin. Sonrası Allah kerim.

Motosiklet almadan evvel koruyucu donanımları almayı unutma ve kalitelilerinden olsun.

Same shit, different day....Teşekkür Ederim Bilgiler İçin Henüz 17 Yaşındayım Ve Pek Bir Bilgim Yok Kısacası Yardıma Muhtacım Motosiklet Konusunda Direk Marka Model Olarak Tavsiyede Bulunursanız Müteşekkir Olurum İyi Geceler.

Bilkan55
01.Nisan.2018, 09:14
Merhaba arkadasım, 250sl biraz ufak ve rahatsız bende fikir degistirmelisin. Beyazadam'ın da dedigi gibi acemisin bunun dusmesi yatmasi kalkmasi olacak, elinin altinda fazla guc olursa kaza riskin daha cok artacak. Burada maddi tarafi dusunmeyelim sagligin daha ön planda. Ayrica servis ve yedek parca konusunda baya zorluk cekebilirsin. Tavsiyem 125, 150 cc lerle başla 10bin km cevirmeden de bırakma. Birde sıfır veya tanidigindan sifir gibi motor al. İlk motorunda problemler yasarsan motordan soğuyorsun.. simdiden hayirlisi olsun

Bilkan55
01.Nisan.2018, 09:23
Ybr 125, cbf 150, cb125, cbr125, hero hunk, hero tsports, hero thriller, duke 125, yeni tvs apache gibi motorlara yonel parcasi kokay bulunan kullanimi kolay modellere. Duke 125 birazcik bu sahanin disinda kaliyor fakat yinede ekledim. 250sl dedigin motor ciddi güçlü ama sekilsiz bisey yani ufacik, tabir-i caizse bayanların motoru

yyasiry
01.Nisan.2018, 12:31
Ybr 125, cbf 150, cb125, cbr125, hero hunk, hero tsports, hero thriller, duke 125, yeni tvs apache gibi motorlara yonel parcasi kokay bulunan kullanimi kolay modellere. Duke 125 birazcik bu sahanin disinda kaliyor fakat yinede ekledim. 250sl dedigin motor ciddi güçlü ama sekilsiz bisey yani ufacik, tabir-i caizse bayanların motoruTeşekkür Ederim İyi Günler .

Pacuko
02.Nisan.2018, 10:08
Merhaba
İlk motorunu seni iyi gösteren değilde rahat ve güvenli bir motor olarak seçersen bunun avantajını herzaman yaşarsın. kawa alacağına eğer başlangıç seviyesi bir commuter alırsan çok daha rahat edersin.
ne gibi rahat edersin açıklıyım. öncelikle commuterler daha kolay sürüş tarzına sahiptir. hemen hızlanmaz ve kaza yapma riskini biraz da olsa düşürür. ayrıca olaki motoru düşürdün ki burda ünlü sözü söylemeden yapamayacaım söz şu; '' 2 tür motorcu vardır motordan düşmüş motorcu ve henüz motordan düşmemiş motorcu'' yani özetle bir gün illaki düşersin. commuterle düşersen motorun masrafı az olur seni üzmez hem öğrenen kadar illaki motoru çizeceksin belki olduğu yerde yan yatıracak gibi gibi. o yüzden ilk motorun kullanımı kolay bakımı kolay bir motor olsun derim. ha tavsiye olarakta ybr 125 öneririm tabi sadece buda değil ehliyet kursu harici bir eğitim kurumdan mutlaka 1. seviye eğitim almanı da şiddetle tavsiye ederim. şimdiden ehliyetin ve motorun hayırlı olsun

yyasiry
02.Nisan.2018, 17:33
Merhaba
İlk motorunu seni iyi gösteren değilde rahat ve güvenli bir motor olarak seçersen bunun avantajını herzaman yaşarsın. kawa alacağına eğer başlangıç seviyesi bir commuter alırsan çok daha rahat edersin.
ne gibi rahat edersin açıklıyım. öncelikle commuterler daha kolay sürüş tarzına sahiptir. hemen hızlanmaz ve kaza yapma riskini biraz da olsa düşürür. ayrıca olaki motoru düşürdün ki burda ünlü sözü söylemeden yapamayacaım söz şu; '' 2 tür motorcu vardır motordan düşmüş motorcu ve henüz motordan düşmemiş motorcu'' yani özetle bir gün illaki düşersin. commuterle düşersen motorun masrafı az olur seni üzmez hem öğrenen kadar illaki motoru çizeceksin belki olduğu yerde yan yatıracak gibi gibi. o yüzden ilk motorun kullanımı kolay bakımı kolay bir motor olsun derim. ha tavsiye olarakta ybr 125 öneririm tabi sadece buda değil ehliyet kursu harici bir eğitim kurumdan mutlaka 1. seviye eğitim almanı da şiddetle tavsiye ederim. şimdiden ehliyetin ve motorun hayırlı olsunİlk Önce Teşekkür Ederim Ama Amacım Düşük Masraflı Birşey Değil Amacım Gösterişli Başlangıç Motoru Almak Zaten 1 2 sene kendimi geliştirip saha yüksek hp'li motorlara geçmek gibi bir planım var.

Pacuko
02.Nisan.2018, 17:44
İlk Önce Teşekkür Ederim Ama Amacım Düşük Masraflı Birşey Değil Amacım Gösterişli Başlangıç Motoru Almak Zaten 1 2 sene kendimi geliştirip saha yüksek hp'li motorlara geçmek gibi bir planım var.

kawa yı yana aytırdığında grenajlara 4.000 tl dediklerinde olay netleşir ;) o sebepten dedim.

yyasiry
02.Nisan.2018, 17:45
kawa yı yana aytırdığında grenajlara 4.000 tl dediklerinde olay netleşir ;) o sebepten dedim.[emoji23]tamam anladım sagolun o zaman ben bi cbr125 lere bakıyım teşekkürler tekrardan.

BEYAZADAM
02.Nisan.2018, 17:45
kawa yı yana aytırdığında grenajlara 4.000 tl dediklerinde olay netleşir ;) o sebepten dedim.Bende o sebepten demiştim. :)

Same shit, different day....

Bilkan55
02.Nisan.2018, 18:09
kawa yı yana aytırdığında grenajlara 4.000 tl dediklerinde olay netleşir ;) o sebepten dedim.Motorununda .. kawasınında.. 5 seritli yola gonderdiginiz motora bak der gibi saymaya baslarsin [emoji23] bide bulunmayan parca olunca of of. Cbr 125 daha iyi parcasi bol cogu motora gore uygun fiyatlı.

Raven
06.Nisan.2018, 10:01
Merhaba Ben Yaklaşık 4 Ay Sonra Motosiklet Ehliyetiyle Birlikte Bir Motosiklet Almak İstiyorum Daha Önce Hiç Deneyimim Olmadı Başlangıç Olarak Kawasaki 250sl Düşünüyorum Boyum 1.76 Kilom 95 Altımda Nasıl Durur Veya Farklı Bir Motosiklet Tavsiyesi Verirseniz Mutlu Olurum.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiGruptaki diğer arkadaşların yazdıklarına katılıyorum. Ucuz birşey al. Hem kendini tartmis olursun hemde motoru ve trafiği öğrenmiş olursunuz

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi