PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seramik kaplama

Pacuko
25.Nisan.2017, 12:48
Son zamanlarda çoğu yerde seramik kaplama ile ilgili şeyler görüyorum. motorumuzu koruduğu kesin fiyatlarda 100 tl civarında hemde önce pasta cila sonra çizik giderme işlemi yapılıyor sonrasında ise seramik kaplama uygulanıyor. İşlem toplamda 2,5 saat kadar sürüyormuş.ben yaptırmayı düşünüyorum aslında ama öncesinde çizikler ne kadar kapanacak onu araştırmak gerekiyor. Şahsi fikrim yüksek sayıda motor gidersek 10 ve daha fazla motorda bi indirim daha alırız üstüne 75 ten yaptırırız gibi :D bu işlemle ilgilenen arkadaşlar yazarsa ona göre hareket edelim derim.

Pacuko
02.Mayıs.2017, 13:33
aaaa kimse ilgilenmiyormu bu konu ile :D

carpediem
13.Aralık.2017, 12:47
Çok pis konu hortlatırım Oben motoru alınca kaplatalım ne dersin? :) :) :D

Pacuko
13.Aralık.2017, 15:30
Çok pis konu hortlatırım Oben motoru alınca kaplatalım ne dersin? :) :) :D

GERÇEĞİNDEN YAPTIRACAKSAK OLABİLİR. ZİRA GERÇEĞİNDE MOTOR 2 GÜN KALIYOR ONLARDA

ryumanjison
13.Aralık.2017, 15:39
Maslak Overdose Garage yapıyor sanırım. Varsa yaptıracak fiyat alalım.

Pacuko
13.Aralık.2017, 15:42
Maslak Overdose Garage yapıyor sanırım. Varsa yaptıracak fiyat alalım.

ben motor alayımda yaptırırız yahu çizilmesin motorcuklar

BEYAZADAM
13.Aralık.2017, 15:56
Benim her iki tarafta da sticker lar var. Onların üzerine mi kaplayacaklar seramiği? Yoksa stickerları sökecekler mi? Nasıl yapılıyor bu işlem?

ryumanjison
13.Aralık.2017, 16:03
Biliyodum ama teyid etmek icin tekrar firma ile görüştüm. Seramik kaplama mevcut stickeri üzerine yapılıyor.Benim Ducatidede depo ustu komple serit var. Dediğim gibi stickera zarar vermiyor. Seramik kaplama temizlik komple paket 250 TL imiş.

BEYAZADAM
13.Aralık.2017, 16:07
Biliyodum ama teyid etmek icin tekrar firma ile görüştüm. Seramik kaplama mevcut stickeri üzerine yapılıyor.Benim Ducatidede depo ustu komple serit var. Dediğim gibi stickera zarar vermiyor. Seramik kaplama temizlik komple paket 250 TL imiş.

Teşekkürler Burak.

Pacuko
13.Aralık.2017, 16:18

MOTOR ORDA KALIYORMU GERÇEK SERAMİKSE KURUMASI 1 GÜNÜ GEÇİYOR

ryumanjison
13.Aralık.2017, 17:02
İşlem 7 saat sürüyor dedi...Sanırım kuruma işinin bir kısmı orada oluyor..Sen alıyosun motoru ...sonrasında kendi kurumaya devam ediyor

Banderas
14.Aralık.2017, 10:11
Ama önce motor almak lazım . Araba için nasıl acaba fiyatlar ?

Mamba
14.Aralık.2017, 10:39
Çok yakında başlama niyetim var detailing ve seramik işine. Liste çıkarıyorum şu an alet edevat vs.

Ahmet Abi, seramik kaplama bi kaplama değil. Seramik ilacı var o sürülüyor. Yani sticker etkilenmez.
Seramikten öncede normal pasta işlerinin yapılması lazım. Çünkü seramik kaplama mercek gibi alttaki çiziği daha fazla gösterir zemin düzgün değilse.

BEYAZADAM
14.Aralık.2017, 11:42
Çok yakında başlama niyetim var detailing ve seramik işine. Liste çıkarıyorum şu an alet edevat vs.

Ahmet Abi, seramik kaplama bi kaplama değil. Seramik ilacı var o sürülüyor. Yani sticker etkilenmez.
Seramikten öncede normal pasta işlerinin yapılması lazım. Çünkü seramik kaplama mercek gibi alttaki çiziği daha fazla gösterir zemin düzgün değilse.

Sonuçta sürülen yüzeyde bir film tabakası gibi bir şey oluşturuluyor galiba. O da sticker'ın üzerinden olacak.

_JeanGrey_
14.Aralık.2017, 14:24
Negatif etkisi var mı hiç?

Pacuko
14.Aralık.2017, 14:30
Ama önce motor almak lazım . Araba için nasıl acaba fiyatlar ?

araba için 1.600 e yaptırdı bizim konşu tiguan a ;)

Pacuko
14.Aralık.2017, 14:31
Negatif etkisi var mı hiç?

var motor çok çekici görünüyor :D