Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hava Filtresinin Önemi

Banned Bilkan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Büyükçekmece/İst

Hava Filtresinin Önemi

Hava filtresi, bir motorun verimli çalışabilmesini sağlayan önemli parçalar arasındadır. Görevi ise, dışarıdan emilen havayı temizleyerek motorun yanma odasına iletmektir. Hava filtesinin bakımları ve değişimi yeterli oranda ve zamanda yapılmazsa motorunuza büyük zararlar verir.

Hava Filtresini Zamanında Değiştirin!

*

Hava filtresini 5 bin km’de bir değiştirin. Hava filtresi, her türlü hava şartında motoru sıkıştırmadan gerekli olan havayı motora iletir ve nefes aldırır. Filtrenin temiz olması aracın fazla yakıt tüketmesini de önler. Tıkanmış bir hava filtresi aracın maksimum beygir gücüne ulaşmasını engeller ve motorda güç kaybına neden olur.

Hava filtresi kirlenirse motora da kirli hava girer ve bu durum oksijen miktarının yetersiz kalmasına ve silindirlerin içindeki yanma kalitesinin azalmasına yol açar. Yakıtın tamamını yakacak yeterli oksijen olmadığı için silindirlerin içindeki ateşleme sonucunda oluşan patlama ve yanma yetersiz kalır. Motorun maksimum torka ulaşmasını engelleyen bu durum, motorda güç kaybına yol açar.

Yakıt İsrafına Dikkat!

*

Hava filtresi kirlenmiş olan bir otomobilde gaza ne kadar basarsanız basın motora yeteri kadar oksijen girmediği için yakıtın çoğu yanmadan egzoztan çıkar. Dolayısıyla yakıtınızı boşa harcımız olursunuz.

İyi Hava Filtresi Kullanın!

*

Kalitesiz hava filtresini devamlı olarak kullanmanız da motorunuzun ömrünü azaltır. Motorun ideal çalışması için; iyi bir hava filtresi ile motorlardaki silindirlere kaliteli hava girmesi, kaliteli yakıt kullanılması ve hava-yakıt karışımının iyi olması gerekir.

Kaynak: https://www.sigortam.net/kasko-sigor...ltresi-bakimi/

Nereden
    Büyükçekmece/İst
    Benim bakım programimda 12bin kmde hava filitresini degistir (tozlu topraklı yollarda kullanimda daha erken) yazıyor. Bende baktim km gelmis hemen degistirdim. Resimlerde yeni ve eski filitre

Urkutucu yazmislar sanki filtre baronlarinin agzindan cikmis bir yazi gibi .tamam cok onemli bir parca bildigin nefes borusu fakat yok 5 binde degistirin falan ucuk cumleler. 5-10 tl olsa ok degistir. En guzeli belli araliklarla temizlenip eskidigi gozle gorunur olmaya yada yakitta degisiklik yada torkta farklilik hissedilince degismesi

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BAŞKAN YARDIMCISI Pacuko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hava filtresi 165 lira olunca hemen değiştiremiyoruz ama çok önemli olduğu kesin
    https://www.instagram.com/sadecesuruyorum/?hl=tr

Valla ya benimki 70 ten basliyor sizin vay halinize. Bitirtir sizin motorlar. Oyle 4.7 yaktim falan yalan soluyonuz
    Alıntı Pacuko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hava filtresi 165 lira olunca hemen değiştiremiyoruz ama çok önemli olduğu kesin

BAŞKAN YARDIMCISI Pacuko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gucci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ya benimki 70 ten basliyor sizin vay halinize. Bitirtir sizin motorlar. Oyle 4.7 yaktim falan yalan soluyonuz

yalana gerek yok. en son gökçetepe gezisinde ortalama yakıtım 4,6. ki bence 650 cc çift silindir 67 hp 240 kg makine için çok ideal bir yakıt. 250 cc ler o kadar yakıyor.
    https://www.instagram.com/sadecesuruyorum/?hl=tr

Nereden
    Büyükçekmece/İst
    15 tl bnim acı gercek şu, ayni ürün bende ucuz sizde pahalı