Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kısaca İKARUS sendromu.

Moto Sohbet Moderatör Joyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kısaca İKARUS sendromu.

kendine aşırı güven duyup, yapılan tehlikeli işte gerekli güvenlik önlemlerini almadan gereksiz riskler alma halidir. pilotlarda ve motosiklet sürücülerinde daha çok görülür. ne zaman ki bir motosiklet sürücüsü ben süper kullanıyorum desin düşmesi yakındır. özellikle genç sürücüler daha çok yakalanır bu sendroma.

özellikle türkiye trafiğinde motosiklet kullanan sürücülerin kesinlikle ama kesinlikle yakalanmamak için sıkça kendine çeki düzen vermesi gereken sendrom.

bir de ikarus+ hali var:
tutulan kişi hata yapar ve bedel ödemeden kurtulur... veya çok küçük bir bedelle kurtulur.
ve "ulan hata yaptık gene bibok olmadı, bana asla hiç bişey olmaz" moduna girer...

Super Moderators Bilkan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Büyükçekmece/İst
    Bununda bir adı varmıs. Bilgi için sağol Anıl abi. Plus moduna baya bir güldüm " gene bibok olmadı"

Admin BEYAZADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çerkezköy
    Mimar Daidaelus ve oğlu İkarus'un bir kuleye kapatılma hikayesinden gelir bu sendrom. Daidaelus, kuleye gelen kuşların tüylerinden oğlu Ikarus'a kanat yapar ve kanatları vücuduna balmumu ile yapıştırır. Güneşe yakın uçma balmumu erir, denize yakın uçma kanatların nemlenir diye de sıkı sıkı tembih eder. Ancak ikarus uçmanın verdiği hazla bu söylenenleri unutur ve güneşe yaklaşır. Balmumu eriyerek kanatlar düşer ve Ege denizine çakılarak hayatını kaybeder.
    SAME SHIT, DIFFERENT DAY...

Super Moderators Pacuko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BEYAZADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mimar Daidaelus ve oğlu İkarus'un bir kuleye kapatılma hikayesinden gelir bu sendrom. Daidaelus, kuleye gelen kuşların tüylerinden oğlu Ikarus'a kanat yapar ve kanatları vücuduna balmumu ile yapıştırır. Güneşe yakın uçma balmumu erir, denize yakın uçma kanatların nemlenir diye de sıkı sıkı tembih eder. Ancak ikarus uçmanın verdiği hazla bu söylenenleri unutur ve güneşe yaklaşır. Balmumu eriyerek kanatlar düşer ve Ege denizine çakılarak hayatını kaybeder.
    işte bu yüzden baba sözü dinlemek lazım.
    tûti-i mu'cize-gûyem ne desem lâf değil

Super Moderators Bilkan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Büyükçekmece/İst
    Baba sözü önemli

Çerkezköy Tayfası Banderas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çerkezköy/Tekirdağ
    Bilgilendirme için Joyrider ve Beyazadam'a teşekkürler.

Bu Konu için Etiketler