PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha X-Max 300

Duke Nukem
22.Ağustos.2018, 03:21
Yıllarda spor motosiklet kullanmış biri olarak (en son olarak Honda CBR 650F) bu yeni maxi scooter model benim için yeni ufukların başlangıcı oldu. Sanki ilk defa motor kullanıyor gibi hissediyordum açıkçası. Hele ilk servisten çıkışım... Bindim üzerine, yılların alışkanlığı, vites boştayken hafif hafif gaza vermeler, motor fırlayıverdi altımdan, neredeyse düşecektim. Korktum, kaldırımdan yola kadar servisteki arkadaşlar motoru indirdiler, sağolsunlar, ben oradan bindim. :)

Yola çıktım, biraz temkinli biraz tedirgin, fazla hızlı gitmiyorum da... Frene basıyorum, motor durmuyor. Tabi sadece sağ maneti sıkınca durmuyor meret. Solda debriyaj var çünkü :p

Aynalar gidonda, çok yakın, hiçbir şey göremiyorum. Korku artıyor. Bir de üstüne yağmur yağmasın mı... Allah'ım ben ne yaptım, çok mu hata ettim... :confused:

İlk birkaç günde viraja 4 silindirli varmış gibi yatmalar, motoru yan ayağa aldıktan sonra motorun boşta olduğunu hesaplamayıp bırakınca alıp başını gitmesini seyretmeler... Ne maceralarım oldu. :p

Bugün ise İstanbul'dan Didim'e kadar motorumla geldim. Kısa sürede alışabilmek maksadıyla zaten 1 ayda 2500 km yol yapmıştım makineyle, yol öncesi epey alıştık birbirimize. Hala bazen vites atasım geliyor belki ama şunu söylemeliyim, bu motor benim için iki tekerlekli ekonomik bir cabrio araba gibi. Arka çanta ile birlikte 102 litre bagajı, yağ gibi kayan 28 hp gücünde, son derece konforlu, keyifli bir makine. Çok naz yapmaması da hoşuma giden bir diğer yanı. Gerektiğinde kadrandaki son hıza çıkarken öyle ıkınıp sıkınmıyor mesela :D Çok içmek gibi bir alışkanlığı da yok, gayet hanım hanımcık kızımız ve beni kötü alışkanlıklarda da uzak tutuyor bütün şefkatiyle. :o Şu an oldukça mutlu bir ilişkimiz var ve artçı misafirlerimiz de bu durumdan son derece memnun :D

BEYAZADAM
10.Şubat.2019, 00:03
Bir de arasıra seni ve motorunu görsek, bir deneme sürüşü yapsak iyi olacak. Çok uzak kaldın bizden.

Pacuko
13.Şubat.2019, 16:49
tabiki bir 4 silindir değil ama konfor fena