PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dl650 teker rulman seçimi.

Pacuko
10.Mayıs.2018, 11:58
sevgili arkadaşlar. ben şimdi ön teker ve arka tekere rulman alıcam. elimde ölçüler var ancak rulman sitelerinden baktığımda ölçüleri girince marka farkından hariç aynı markanın aynı ebatlarda birkaç rulmanı çıkıyor. ben bunu neye göre seçicem bilgisi olan varmı ? yani teker rulmanı olması için bir özelliğe sahip olması şartmı yoksa ebadı uyan her rulman bu işe uygunmudur ?

DECO
10.Mayıs.2018, 12:11
Servise git onlar bilir, biz niye kafa yoruyoruz rulman için :)

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Roadcarver
10.Mayıs.2018, 12:11
sevgili arkadaşlar. ben şimdi ön teker ve arka tekere rulman alıcam. elimde ölçüler var ancak rulman sitelerinden baktığımda ölçüleri girince marka farkından hariç aynı markanın aynı ebatlarda birkaç rulmanı çıkıyor. ben bunu neye göre seçicem bilgisi olan varmı ? yani teker rulmanı olması için bir özelliğe sahip olması şartmı yoksa ebadı uyan her rulman bu işe uygunmudur ?Şansa bak ya adama seçenek cıkıyor bizede direk Hondanın yolları taştan

Pacuko
10.Mayıs.2018, 12:12
Servise git onlar bilir, biz niye kafa yoruyoruz rulman için :)

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aboooo adam trol çıktı :D boot kurmuş forma :D içeriğe bakıp sonuna servise git ekleyen bot yapmışlar :D

Pacuko
10.Mayıs.2018, 12:13
Şansa bak ya adama seçenek cıkıyor bizede direk Hondanın yolları taştan

abi bende honda yollarından geçtim biliyorsun :D suzukide parçalar pahalı bırak biraz seçeneğimiz olsun :D

Roadcarver
10.Mayıs.2018, 12:14
abi bende honda yollarından geçtim biliyorsun :D suzukide parçalar pahalı bırak biraz seçeneğimiz olsun :DOlsun tabi canım ben 2 rulmana 190 tl verince sindiremedim hala [emoji1][emoji1]

Bilkan55
10.Mayıs.2018, 19:04
Rulman rulmazdir diyecegim ama ucakta terse kilitli rulmanlar falanda vardi. Satıcıya sor veya dunya rulman var onada sorabilirsin. Rulman icin servise gitmeyi unutma ozel bir kiti var takmak icin rulmani bozmadan takmak onemli. Kiti olmayan servisede emanet etme motorunu, cekici vura vura çakanı gördüm.

BEYAZADAM
10.Mayıs.2018, 19:27
Servise git oradan al bence.

Same shit, different day....

carpediem
10.Mayıs.2018, 20:30
Eğer piyasa ölçülerine uygun rulman varsa kesinlikle servisten almam. SKF marka en kalitelilerinden mümkünse onu tercih ederim. Aradığın ölçünün toz kir önleyi kapaklı olanından alırdım. Takma konusu ise özel tool dediğin bu tip malzemelere doğrudan çekiçle vurmayıp uygun bir çapta boruyu araya koyup boruya vurmaktır hatta tornacıda press ile çekiçsiz taktırmak en mantıklısı aksi halde jant tarafta yatağa yada yeni rulmana zarar verilebilir. Velhasıl paran çoksa servise git derim. Motor yatak sarsa bu uzmanlık ve yetkililik gerektirir. Ama rulman balata ampul akü vb parçalar için gereksiz ödemeler.Bence!!! ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BEYAZADAM
10.Mayıs.2018, 21:02
Önemli olan sadece ölçü müdür? Aynı ölçüyü buldun mu al tak olur mu? Bence diğer özelliklerine de bakmak lazım.

carpediem
10.Mayıs.2018, 21:21
Diğer özellik? Belki çalışma ısısı önemli olabilir ki endüstri de daha yüksek ısılara maruz kalarak çalışan rulmanlar var! İncelemekte fayda var tabiki. Ama en önemlisi ölçü birebir olmalı. Diğer özellikler ömrünü etkiler. Birini 10 binde birini 15 binde değiştirmek gerekir belki.

Pacuko
11.Mayıs.2018, 06:13
Rulman rulmazdir diyecegim ama ucakta terse kilitli rulmanlar falanda vardi. Satıcıya sor veya dunya rulman var onada sorabilirsin. Rulman icin servise gitmeyi unutma ozel bir kiti var takmak icin rulmani bozmadan takmak onemli. Kiti olmayan servisede emanet etme motorunu, cekici vura vura çakanı gördüm.

Vallaha servis te hikaye amortüsör için bizde kiti var öyle takacaz demişti keçenin üstüne plastik koyup vura vura soktu içeri [emoji16]

Pacuko
11.Mayıs.2018, 06:14
Servise git oradan al bence.

Pahalıdır abi [emoji16] bu gün sorucam kısmetse.

Pacuko
11.Mayıs.2018, 06:15
Eğer piyasa ölçülerine uygun rulman varsa kesinlikle servisten almam. SKF marka en kalitelilerinden mümkünse onu tercih ederim. Aradığın ölçünün toz kir önleyi kapaklı olanından alırdım. Takma konusu ise özel tool dediğin bu tip malzemelere doğrudan çekiçle vurmayıp uygun bir çapta boruyu araya koyup boruya vurmaktır hatta tornacıda press ile çekiçsiz taktırmak en mantıklısı aksi halde jant tarafta yatağa yada yeni rulmana zarar verilebilir. Velhasıl paran çoksa servise git derim. Motor yatak sarsa bu uzmanlık ve yetkililik gerektirir. Ama rulman balata ampul akü vb parçalar için gereksiz ödemeler.Bence!!! ;)

Benimde aklımdan geçen skf.

Pacuko
11.Mayıs.2018, 06:16
Ben diyorumki lastik değüştirirken hazır lastikçi işini yaparken arada rulmanlarda kaynasın. Çoğu lastikçi ruşmanıda değiştiriyor zaten.

Bilkan55
11.Mayıs.2018, 06:27
Skf iyidir evet. Bobinajdayken bolca degisim yapiyorduk zaten ölü olanlar rulmanlar oluyordu. Rulman cektirme ile cıkartıyorduk yenisi yönüne dikkat ederek oturtup ölçü koduna ait olan takozla boruyu koyup yine ozel olan cekiciyle cakiyorduk. Kitin ozelligi rulman olcusune tam oturuyor ve her noktaya esit basiyor

BEYAZADAM
14.Mayıs.2018, 09:33
Skf iyidir evet. Bobinajdayken bolca degisim yapiyorduk zaten ölü olanlar rulmanlar oluyordu. Rulman cektirme ile cıkartıyorduk yenisi yönüne dikkat ederek oturtup ölçü koduna ait olan takozla boruyu koyup yine ozel olan cekiciyle cakiyorduk. Kitin ozelligi rulman olcusune tam oturuyor ve her noktaya esit basiyor

Özellikle hassas bir parça olan rulmanın montajı ve demontajında özel kit kullanmak şart. Boruyla vurmakla olmaz öyle. Takarken rulman da bozulabilir. Adamlar o kiti boşuna yapmamışlar. Bir bildikleri var elbet.

Bilkan55
14.Mayıs.2018, 09:41
Özellikle hassas bir parça olan rulmanın montajı ve demontajında özel kit kullanmak şart. Boruyla vurmakla olmaz öyle. Takarken rulman da bozulabilir. Adamlar o kiti boşuna yapmamışlar. Bir bildikleri var elbet.Kitin icinde zaten abi borular yani biz kit kullanarak usulune uygun yapıyorduk. Bizden cikan motorlar cimento fabrikasinda makinalarda kullaniliyordu. Hatasiz yapmak şartti yani.

Bilkan55
14.Mayıs.2018, 09:48
Kit bu, rulmani takmak icin. Kapakta rulman kodlari karisliginda kullanacagin takoz numaralari var. Takozu uygun boruyla birlestirip kendi cekiciyle cakiyorsun. Sokmek icinse yine rulmana bagli olarak 2 bacak veya 3 bacak cektirme kullaniyorduk. Zaten baska turlu saglikli bir islem yapilamaz.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180514/fe37eba4f8e6dd87344b7610210b0000.jpg

Pacuko
14.Mayıs.2018, 11:31
Kit bu, rulmani takmak icin. Kapakta rulman kodlari karisliginda kullanacagin takoz numaralari var. Takozu uygun boruyla birlestirip kendi cekiciyle cakiyorsun. Sokmek icinse yine rulmana bagli olarak 2 bacak veya 3 bacak cektirme kullaniyorduk. Zaten baska turlu saglikli bir islem yapilamaz.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180514/fe37eba4f8e6dd87344b7610210b0000.jpg

kaç para bu kit acaba ?

Pacuko
13.Şubat.2019, 15:57
Ben diyorumki lastik değüştirirken hazır lastikçi işini yaparken arada rulmanlarda kaynasın. Çoğu lastikçi ruşmanıda değiştiriyor zaten.

lastik değiştirirken rulmanlar kontrol edildi sıkıntı yok dediler ama içime sinmedi yine yakın zamanda değiştiricem ;)

cnbx42
22.Mart.2021, 08:45
Merhaba bir müşterime yazdığım makalemden kısa bir bilgi vermek isterim. Yeni konu mu açmam gerekiyor bilemediğim için makalemin giriş bilgisini paylaşmak istedim. (https://canbilya.com/) İsterseniz Rulman ile alakalı bilgileri paylaşabilirim.

Bir makaralı rulman sisteminin bir başka avantajı, çoğu geleneksel sistemden daha sessiz olma eğiliminde olmalarıdır. Silindirler daha özgürce hareket edebilir ve bölgedeki diğer ekipmandan etkilenmez. Ayrıca, hareketli parçaların olmaması nedeniyle, bir sistemin hızı daha hızlı ve daha tutarlıdır. Ayrıca, yüklerin daha ağır olmasının beklendiği uygulamalar için daha iyidirler.

Konik makaralı rulman, her boyuttaki yükün taşınması için etkili bir sistemdir. Bu avantajlar, onu vinçler, madencilik ekipmanı, ormancılık ekipmanı ve kızak ve kamyon kontrol sistemleri gibi sorunsuz bir çalışmanın istendiği çeşitli uygulamalar için mükemmel bir seçim haline getirir. Belirli bir uygulama için konik makaralı bir rulman sistemi seçerken, uygun bileşenlerin mevcut olduğundan ve sistemin tüm ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak önemlidir.

Roadcarver
22.Mart.2021, 22:24
Merhaba bir müşterime yazdığım makalemden kısa bir bilgi vermek isterim. Yeni konu mu açmam gerekiyor bilemediğim için makalemin giriş bilgisini paylaşmak istedim. (https://canbilya.com/) İsterseniz Rulman ile alakalı bilgileri paylaşabilirim.

Bir makaralı rulman sisteminin bir başka avantajı, çoğu geleneksel sistemden daha sessiz olma eğiliminde olmalarıdır. Silindirler daha özgürce hareket edebilir ve bölgedeki diğer ekipmandan etkilenmez. Ayrıca, hareketli parçaların olmaması nedeniyle, bir sistemin hızı daha hızlı ve daha tutarlıdır. Ayrıca, yüklerin daha ağır olmasının beklendiği uygulamalar için daha iyidirler.

Konik makaralı rulman, her boyuttaki yükün taşınması için etkili bir sistemdir. Bu avantajlar, onu vinçler, madencilik ekipmanı, ormancılık ekipmanı ve kızak ve kamyon kontrol sistemleri gibi sorunsuz bir çalışmanın istendiği çeşitli uygulamalar için mükemmel bir seçim haline getirir. Belirli bir uygulama için konik makaralı bir rulman sistemi seçerken, uygun bileşenlerin mevcut olduğundan ve sistemin tüm ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak önemlidir.

Teşekkürler