PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SİS FARLARINI ÇAKARSIZ BAĞLAMAK.

Pacuko
02.Nisan.2018, 16:34
Şimdi ben işin yabancısıyım :D elimde 2 çift sis farı olacak (serkan sağolsun) diyorum ki bunları bir düğme ile bağlayayım sadece tek fonksiyonu olsun. çakar makar olmasın ama ayrıca bağlantısını kontaktan alayım yani kontak kapalı iken hiç birşekilde açılıp aküyü bitirmesin. bir başka isteğimde sislari uzunlara bağlamak. daha doğrusu sellektör yaptığımda uzunlarımla beraber sislerde yansın. eğer bunu modülsüz yapabiliyorsam ne ala ama yapamıyorsam msttech ten bir modül alma yolu baza gözükür. bu konuda sıfır deneyim sıfır bilgim var. o yüzden detaylı anlatan arkadaşları yardıma bekliyorum.

Pacuko
02.Nisan.2018, 16:38
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180402/ab4c70bef01c21d0ed62ffc751dd1472.jpg

Ahanda buda eğer modül alırsam bağlantı şeması.

Mamba
02.Nisan.2018, 17:19
Karışık iş:)

Bilerek yorum ypamıyorum çünkü NC'yi yanlış bağlamışım:) Alan arkadaş, düzelttim yer gök aydınlandı diye aradı:))

Pacuko
02.Nisan.2018, 17:24
Karışık iş:)

Bilerek yorum ypamıyorum çünkü NC'yi yanlış bağlamışım:) Alan arkadaş, düzelttim yer gök aydınlandı diye aradı:))

nesi yanlış olmuş :d ona göre biz o hataya girmeyelim :D

Bilkan55
02.Nisan.2018, 18:15
Cakarsız on off ile baglamak cok kolay iki adet anahtar olmus olucak birisi kontak ikincisi dugme ayrıca selektor gibi yapmak icin module falan gerek yok, sol kütükden selektor baglantisina ek alınacak. Sellektore bastıkca devre kapanacak sislere enerji verecek. Bunu evdeki lambayi ac kapa yaparak basitce anlayabilirsin aynisi olacak

ICEBERG
02.Nisan.2018, 19:29
Toplamda 4 sis kaç watt yapıyor önemli mevcut tesisat taşımayabilir. Sigortayoda kontrol efmek gerekir. Aman dikkat her motorun tesisatı farklı.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilkan55
02.Nisan.2018, 19:31
Toplamda 4 sis kaç watt yapıyor önemli mevcut tesisat taşımayabilir. Sigortayoda kontrol efmek gerekir. Aman dikkat her motorun tesisatı farklı.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiOna uygun bir sigorta baglantisi yapilacak zaten. Enerjide motordaki en uygun gucte olan tesisattan alınacak

ICEBERG
02.Nisan.2018, 19:32
Ona uygun bir sigorta baglantisi yapilacak zaten. Enerjide motordaki en uygun gucte olan tesisattan alınacak[emoji106][emoji106][emoji106]

carpediem
02.Nisan.2018, 20:47
Oben bende seninle aynı düşüncedeyim çakarsız bir düğmeyle kontrol edeceğim şekilde bağlayacağım uzun yada kısa da değil istediğim zaman açıp kapatmalı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

carpediem
06.Nisan.2018, 09:36
Ben bugün şirinevlere uğrayıp anahtar bakacağım sisler için.

Bilkan55
06.Nisan.2018, 10:16
Ben bugün şirinevlere uğrayıp anahtar bakacağım sisler için.Motoay'da var. 10 tl gidona baglanan basit on/off olanlar

carpediem
06.Nisan.2018, 10:20
Oraya bakayım Doğukan

Pacuko
06.Nisan.2018, 10:22

işte bunun içim bilgili bi abi lazım :D

Pacuko
06.Nisan.2018, 10:23
Cakarsız on off ile baglamak cok kolay iki adet anahtar olmus olucak birisi kontak ikincisi dugme ayrıca selektor gibi yapmak icin module falan gerek yok, sol kütükden selektor baglantisina ek alınacak. Sellektore bastıkca devre kapanacak sislere enerji verecek. Bunu evdeki lambayi ac kapa yaparak basitce anlayabilirsin aynisi olacak

son cümleyi hakaret sayıyorum :D

Pacuko
06.Nisan.2018, 10:24
Ben bugün şirinevlere uğrayıp anahtar bakacağım sisler için.

düğme örnekleri paylaşırsan bende seçim yapayım gitmişken bana da alıver sana zahmet.

Bilkan55
06.Nisan.2018, 10:45
son cümleyi hakaret sayıyorum :DHahahahaaha

carpediem
06.Nisan.2018, 12:10
düğme örnekleri paylaşırsan bende seçim yapayım gitmişken bana da alıver sana zahmet.

Tamamdır

Pacuko
06.Nisan.2018, 12:25
Tamamdır

düğmeyi doğukanla çözdük . ama bağlantı aparatı lazım olacak ;)

carpediem
06.Nisan.2018, 12:35
düğmeyi doğukanla çözdük . ama bağlantı aparatı lazım olacak ;)
Ok.
Şu minik aynaları da yapıştıralım unutmayıp

Pacuko
06.Nisan.2018, 12:43
Ok.
Şu minik aynaları da yapıştıralım unutmayıp

minik aynalar için motora takmakta kararsız kaldım. arabaya taktım iş görüyor gibi.