PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18 Mart 2018 Çanakkale Şürüşü

Roadcarver
26.Şubat.2018, 17:42
Edit: Arkadaşlar Mecit'in irtibata geçtiği bir arkadaşı 17/18 Mart Devlet erkanının yapacağı törenden dolayı şehitliğe giden yolların kapalı olacağını söyledi.O nedenle gezimizi 10/11 Mart'ta bir gece konaklamalı olarak gerçekleştireceğiz.
Katılım listesini oluşturuyorum.
Hotelde yer ayarlayacağımız için 03 Mart tarihine kadar gelecekler isim yazdırsın.

Arkadaşlar bu sene geçen sene olduğu gibi 18 Mart'ta Çanakkale'ye süreceğiz.
Organizasyonu katılım durumuna göre ve tercihimize göre netleştirelim herkes gelip gelmeme durumunu ve tercihini belirtsin ona göre facebook'ta etkinlik oluşturacağız.

1. Türkiye Motosiklet platformu bir hafta öncesi 10 Mart -11 Mart'ta kalmalı gidiyor.Toplu sürüşe katılıp onlarla gidebiliriz.
2. Motosikletclub olarak 18. Mart'ta Günübirlik gidebiliriz.(Devlet erkanı orada olacağı için akşam 18:00'e kadar şehitliğe giremeyebiliriz.)
3. Motosikletclub olarak 17 Mart sabahı yola çıkarız. Şehitliği gezer döneriz.
4. Motosikletclub olarak 17 Mart sabahı yola çıkar şehitliği gezeriz.Bir gece Hotelde konaklarız pazar 18 Mart kafamıza göre Saroz'da mangal yapıp dönebiliriz.

Benim tercihim 4. şık :)

1.Selçuk (Roadcarver)
2.Oben Ünal (Pacukoo)
3.Ahmet Beyaz (Beyazadam)
4.Anıl Sever (Joyrider)
5.Burak Demircan (Ryumanjison)
6.Emre Kaya (Gucci)
7.Serkan Yavaşça (Carpediem)
8.Birten Deliormanlı (Crazy Boss)
9.Mecit Pehlivan ( Raven)

Pacuko
26.Şubat.2018, 17:46
bende 4. şıkka ok derim. ama istenirse 1. şık 10 mart gidilip akşam çanakkalede kalabalıkla takılınıp sonra 11 martta aynı mangal olayına girebiliriz.

carpediem
26.Şubat.2018, 17:46
Arkadaşlar bu sene geçen sene olduğu gibi 18 Mart'ta Çanakkale'ye süreceğiz.
Organizasyonu katılım durumuna göre ve tercihimize göre netleştirelim herkes gelip gelmeme durumunu ve tercihini belirtsin ona göre facebook'ta etkinlik oluşturacağız.

1. Türkiye Motosiklet platformu bir hafta öncesi 10 Mart -11 Mart'ta kalmalı gidiyor.Toplu sürüşe katılıp onlarla gidebiliriz.
2. Motosikletclub olarak 18. Mart'ta Günübirlik gidebiliriz.(Devlet erkanı orada olacağı için akşam 18:00'e kadar şehitliğe giremeyebiliriz.)
3. Motosikletclub olarak 17 Mart sabahı yola çıkarız. Şehitliği gezer döneriz.
4. Motosikletclub olarak 17 Mart sabahı yola çıkar şehitliği gezeriz.Bir gece Hotelde konaklarız pazar 18 Mart kafamıza göre Saroz'da mangal yapıp dönebiliriz.

Benim tercihim 4. şık :)

Hafta sonuna gelmesinden mütevellit 4. Şık süper olur. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BEYAZADAM
26.Şubat.2018, 17:55
Eşler de geliyor mu? Normalde benim de tercihim 4. Şık olur.

Same shit, different day....

Roadcarver
26.Şubat.2018, 18:23
Eşler de geliyor mu? Normalde benim de tercihim 4. Şık olur.

Same shit, different day....Eşler yok abi hava soğuk olacak biz gecen sene sabah donmustuk donustede cok yagmur vardi

ICEBERG
26.Şubat.2018, 18:23
18 mart'a kadar motor alamayacağım için benim için biraz zor. Yol uzun olduğu için ardçı olarak kimseye yük olmak istemiyorum.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

carpediem
26.Şubat.2018, 18:31
18 mart'a kadar motor alamayacağım için benim için biraz zor. Yol uzun olduğu için ardçı olarak kimseye yük olmak istemiyorum.

Yük olacak bişey yok Anıl abi ya yeter ki gelmek iste.

Gucci
26.Şubat.2018, 19:01
17 mart sabah diyorum

Bilkan55
26.Şubat.2018, 19:41
Ben bu sene gelmeyecegim motorumu gecen seneki gibi performansli kullanamam risk alamam zaten satiliga cikarttim. Sizlere iyi eglenceler insallah gecen seneki gibi olmaz hava keyifli olur

BEYAZADAM
26.Şubat.2018, 19:50

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiBuna söyleyecek bir söz bulamıyorum. Benim yerime başkaları söylesin.

Roadcarver
26.Şubat.2018, 20:18
Buna söyleyecek bir söz bulamıyorum. Benim yerime başkaları söylesin.

Bende söyleyecek bir şey bulamadım hadi 100 kg olsa neyse de adam 50 kg yük olmayım demiş :) alemsin Anıl

BEYAZADAM
26.Şubat.2018, 20:20
Bende söyleyecek bir şey bulamadım hadi 100 kg olsa neyse de adam 50 kg yük olmayım demiş :) alemsin AnılKibarlığın bu kadarı da fazla yani. Bu zamana kadar o kadar şey paylaştık. Kendi yerinin neresi olduğunu (Benim artçım) biliyor ama yine de böyle birşey söylemek ihtiyacı doğuyor. Gücenmedim değil yani.

Roadcarver
26.Şubat.2018, 20:24
Kibarlığın bu kadarı da fazla yani. Bu zamana kadar o kadar şey paylaştık. Kendi yerinin neresi olduğunu (Benim artçım) biliyor ama yine de böyle birşey söylemek ihtiyacı doğuyor. Gücenmedim değil yani.

Same shit, different day....Sonuna kadar haklısın abi

tibonanji
26.Şubat.2018, 20:28
Bende gelemeyecegim

Banderas
27.Şubat.2018, 08:32
Öncelikle kızımdan izin almam lazım sonrasında motoru sahibinden istemem ama çokta gelmek isterim bakacağız

BEYAZADAM
27.Şubat.2018, 08:37
Öncelikle kızımdan izin almam lazım sonrasında motoru sahibinden istemem ama çokta gelmek isterim bakacağız

Daha marta çok var. Şimdiden ayarla işte.

BEYAZADAM
28.Şubat.2018, 14:24
Ben varım Başkanım.

Roadcarver
28.Şubat.2018, 14:25
Ben varım Başkanım.Bizi yazdım abi akşam geleceğim diyenlerin dışında varsa listeye ekliyim

Gucci
28.Şubat.2018, 20:36
Ekle dedi gitti [emoji3]

ryumanjison
02.Mart.2018, 09:55
18 mart sonrasi gibi bir fikirde cikmist orty .Son durum nedir...10 11 mart olarak mi planlandi??

ryumanjison

BEYAZADAM
02.Mart.2018, 16:07
18 mart sonrasi gibi bir fikirde cikmist orty .Son durum nedir...10 11 mart olarak mi planlandi??

ryumanjison10-11 Mart olarak planladık Burak.

ICEBERG
03.Mart.2018, 13:51
Ewt net olarak son durum ben geliyorum.

carpediem
03.Mart.2018, 13:54
Bende geliyorum sende varmısın Emre kardeşim [emoji23]

Roadcarver
03.Mart.2018, 14:14
Burak'ın arkadaşı var Ulaş oda gelecekti 10 kisi varız Emre ve Mert gelirse 12 kisiyiz Gucci disarda kalacak belki bizim Ulasta gelebilir

ryumanjison
03.Mart.2018, 14:19
Ulas in evlilik yildonumu..gelmiyor...ben tek geliyorum

ryumanjison

Roadcarver
03.Mart.2018, 15:37
Bizim Ulaş ta gelmiyor.
O zaman Banderas Emre Mamba Emre ve Mertten haber bekliyoruz

GrayMan
04.Mart.2018, 21:06
Bende gelemiyorum ...
Şimdiden sizlere iyi sürüşler...

Mamba
05.Mart.2018, 14:12
Şartları zorluyorum..

Gucci
06.Mart.2018, 20:58
12 kisi olduk heralde

ryumanjison
08.Mart.2018, 15:27
Son kadro durumunu yazsak mi?

ryumanjison

Roadcarver
08.Mart.2018, 17:07
Telefonda duzenle yok eve gecince guncellerim

BEYAZADAM
08.Mart.2018, 17:11
12 kisi olduk heralde

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiBakalım belli olmaz. Belki sen gelemeyebilirsin. :):):):):)

Roadcarver
08.Mart.2018, 17:12
Son dakika Emre

Mamba
08.Mart.2018, 17:40
Güncelleyelim, bilgiler burada da bulunsun.

Grup Lideri BEYAZADAM - Ahmet Abi
Grup Toplayıcı ROADCARVER - Selçuk Abi

- İstanbul - Trakya gruplarının buluşma noktası Çorlu Sapağı, E-5 Üstündeki Shell benzinlik.
Trakya grubuna 43km, İstanbul grubuna 91km.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İstanbul Grubu
İstanbul Tüyap Hareket saati : 06.00
Kınalı Varış tahmini : 06.30

Trakya Grubu

Çerkezköy Kapaklı Hareket Saati : 05.45

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Çorlu sapağındaki buluşmadan sonra ilk mola yeri Tekirdağ çıkışında Üner Dinlenme Tesisleri.

- Bu moladan sonra kalan yok yaklaşık 196km. 100km civarı yol aldıktan sonra uygun bir yerde mola verilebilir.

- Mola yerlerinde yakıtlarımızı kontrol edelim. İlk buluşma noktalarında mümkünse depolar dolu olsun.

Çerkezköy Grubu için toplam yol 280km, İstanbul grubu için 330km gibi gözüküyor.

Grup Sürüşüyle Alakalı Genel Bilgiler ve Kurallar:

Grup sürüşü ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum. Bazı kurallara uymamız hepimiz açısından iyi olacaktır. Öncelikle grup sürüşü için bir öncü birde toplayıcı seçmeliyiz. Toplayıcı pozisyonuna ben talip olabilirim. Sadece en önemli konulara değineyeceğim.

1- Fermuar düzeni: fermuar düzeni gidelim ki herbirimiz diğerimizi aynasında rahatça görebilsin.

2- Işıklarda fermuarda giderken durduğumuzda en fazla 2 motor yanyana gelecek şekilde konum alalım

3- Eğer bir sürücü öndekini geçmek istiyorsa önce korna yada sellektörle öndeki arkadaşına işaret edecek ve öndeki arkadaşının geç işaretini bekleyecek, işaret gelince geçilebilecek.

4- Her sürücü bir arkasındaki sürücüden mesul olacak ki grubun sürüş hızı ve konvoyun gidişi korunabilsin. (örnek arkandaki arkadaşın gruba yetişemeyip yavaşlıyorsa sende biraz hızını düşüreceksin, önündeki de senin bu durumunu görüp düşürecek bu işlem öncüye gidene kadar bu şekilde devam edecek sonuç olarak grup dağılmadan sürüş yapabilecek)

5- Eğer grubun içinden arızalanan bir motor olursa ve fermuar düzeninden çıkıp kenara yanaşıyorsa arkadaki arkadaşlar fermuar düzeninde yerlerini değiştirip yine aynı fermuar sistemini koruyacak. Kenara çeken arkadaşın yanına gitme sorumluluğu ilk olarak en arkadaki toplayıcıya ait olacak. durumu farkedip arkada kalanları beklemek üzere grubu güvenli bir yerde bekletmek grup liderinin sorumluluğunda olacak.

6- Grup sürüşlerinde buluşma noktalarına dolu depo ile gelinmeli

7- Eğer sürüşle ilgili hız viraj veya rüzgar herhangi bir sıkıntısız çekingeniz varsa bunu grup liderine mutlaka bildirmelisiniz

8- Gruptan belirli bir yerde ayrılacak olan sürücü bunu grup liderine mutlak suretle bildirmelidir.

9- Sollamalarda sollama kararını grup lideri verir, grubu korumak adına en arkadaki toplayıcı (trafik el veriyorsa) grubun rahat sollaması için arkadan şeridi keserek öndekilere yardımcı olur.

10- Grup sürüşlerinde sollama yaptıktan sonra, sol şeritten sağ şeride geçerken arkadaki motor sürücüsü için de belirli bir mesafe bırakılması gerekir.

11- Spontane gazlamak grup sürüşünden ayrılıp daha hızlı gitmek yada viraj yapmak isteyen arkadaşlar bu durumu grup lideri ile paylaşmalıdır.

12- Grup lideri bütün sürüşü biçimlendiren sürücüdür. Sürüşün sorumluluğu ondadır talimatlarına uyulması zaruridir.

13- Ani gelişen olaylarda grubun geri kalanını haberdar etmek için Lider işaret fişeğini ateşleyecektir.

(Pacukoo)

Ekleme: Mümkünse yanınızda yedek anahtarınız bulunsun arkadaşlar.

Şimdiden herkese keyifli sürüşler, kazasız tertemiz yolculuklar.

Pacuko
09.Mart.2018, 10:18
Güncelleyelim, bilgiler burada da bulunsun.

Grup Lideri BEYAZADAM - Ahmet Abi
Grup Toplayıcı ROADCARVER - Selçuk Abi

- İstanbul - Trakya gruplarının buluşma noktası Çorlu Sapağı, E-5 Üstündeki Shell benzinlik.
Trakya grubuna 43km, İstanbul grubuna 91km.

İstanbul Grubu
İstanbul Tüyap Hareket saati : 06.00
Kınalı Varış tahmini : 06.30

Trakya Grubu

Çerkezköy Kapaklı Hareket Saati : 05.45

- Çorlu sapağındaki buluşmadan sonra ilk mola yeri Tekirdağ çıkışında Üner Dinlenme Tesisleri.

- Bu moladan sonra kalan yok yaklaşık 196km. 100km civarı yol aldıktan sonra uygun bir yerde mola verilebilir.

- Mola yerlerinde yakıtlarımızı kontrol edelim. İlk buluşma noktalarında mümkünse depolar dolu olsun.

Çerkezköy Grubu için toplam yol 280km, İstanbul grubu için 330km gibi gözüküyor.

Grup Sürüşüyle Alakalı Genel Bilgiler ve Kurallar:

Grup sürüşü ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum. Bazı kurallara uymamız hepimiz açısından iyi olacaktır. Öncelikle grup sürüşü için bir öncü birde toplayıcı seçmeliyiz. Toplayıcı pozisyonuna ben talip olabilirim. Sadece en önemli konulara değineyeceğim.

1- Fermuar düzeni: fermuar düzeni gidelim ki herbirimiz diğerimizi aynasında rahatça görebilsin.

2- Işıklarda fermuarda giderken durduğumuzda en fazla 2 motor yanyana gelecek şekilde konum alalım

3- Eğer bir sürücü öndekini geçmek istiyorsa önce korna yada sellektörle öndeki arkadaşına işaret edecek ve öndeki arkadaşının geç işaretini bekleyecek, işaret gelince geçilebilecek.

4- Her sürücü bir arkasındaki sürücüden mesul olacak ki grubun sürüş hızı ve konvoyun gidişi korunabilsin. (örnek arkandaki arkadaşın gruba yetişemeyip yavaşlıyorsa sende biraz hızını düşüreceksin, önündeki de senin bu durumunu görüp düşürecek bu işlem öncüye gidene kadar bu şekilde devam edecek sonuç olarak grup dağılmadan sürüş yapabilecek)

5- Eğer grubun içinden arızalanan bir motor olursa ve fermuar düzeninden çıkıp kenara yanaşıyorsa arkadaki arkadaşlar fermuar düzeninde yerlerini değiştirip yine aynı fermuar sistemini koruyacak. Kenara çeken arkadaşın yanına gitme sorumluluğu ilk olarak en arkadaki toplayıcıya ait olacak. durumu farkedip arkada kalanları beklemek üzere grubu güvenli bir yerde bekletmek grup liderinin sorumluluğunda olacak.

6- Grup sürüşlerinde buluşma noktalarına dolu depo ile gelinmeli

7- Eğer sürüşle ilgili hız viraj veya rüzgar herhangi bir sıkıntısız çekingeniz varsa bunu grup liderine mutlaka bildirmelisiniz

8- Gruptan belirli bir yerde ayrılacak olan sürücü bunu grup liderine mutlak suretle bildirmelidir.

9- Sollamalarda sollama kararını grup lideri verir, grubu korumak adına en arkadaki toplayıcı (trafik el veriyorsa) grubun rahat sollaması için arkadan şeridi keserek öndekilere yardımcı olur.

10- Grup sürüşlerinde sollama yaptıktan sonra, sol şeritten sağ şeride geçerken arkadaki motor sürücüsü için de belirli bir mesafe bırakılması gerekir.

11- Spontane gazlamak grup sürüşünden ayrılıp daha hızlı gitmek yada viraj yapmak isteyen arkadaşlar bu durumu grup lideri ile paylaşmalıdır.

12- Grup lideri bütün sürüşü biçimlendiren sürücüdür. Sürüşün sorumluluğu ondadır talimatlarına uyulması zaruridir.

13- Ani gelişen olaylarda grubun geri kalanını haberdar etmek için Lider işaret fişeğini ateşleyecektir.

(Pacukoo)

Ekleme: Mümkünse yanınızda yedek anahtarınız bulunsun arkadaşlar.

Şimdiden herkese keyifli sürüşler, kazasız tertemiz yolculuklar.

la 13 nereden çıktı öyle :D iyi fikirmiş

14- grupta talimatlara uymayan üyeye grup lideri elektroşok tabancasıyla ateş edecektir :D