PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletle Tanışma Hikayelerimiz

_JeanGrey_
26.Ocak.2018, 11:42
Merhabaaaa :)

Motosikletle tanışma öykülerimizi paylaşalım mı? Değişik ve eğlenceli hikayeler çıkabilir bence. Ben başlayayım;

Motosikletle tanışmam 😊

Motosiklet hayranlığım küçük yaştan beri vardı fakat hep başaramam düşüncesiyle beraberdi. İlk başta annem karşı çıkardı. Kız-erkek farketmez anneler genelde karşı çıkarlar. Tehlikelidir. Annem de beni şaşırtmadı ne zaman lafı geçse aklından bile geçirme derdi. Babam ise gençliğinde motosiklet kullanmış, tadına varmış. Ama yine de aileyi ikna aşaması zor. Ama araba ehliyetini daha 18 yaşıma bastığım gibi “git ehliyete yazıl” diyerek anında aldırdılar 😊
Üniversite bitti, çalışma hayatı başladı. Bu arada yapamam düşüncesi aklımda, annemin dediği gibi aklımdan bile geçirmemeye çalışıyorum motosiklet kullanmayı.
İş yaşamımda görev yaptığım 2. firmam gümrük ve lojistik firmasıydı ve kurye departmanı vardı. Kurye departmanı yaklaşık 15 motosiklet demekti. Konusunda uzman, her gün yollarda olan, motosiklet kullanmaktan zevk alan ve bunu işi olarak yapan arkadaşlar…Her molamda soluğu o departmanda alıyordum. Küçük çocukların “abi bu kaç basar” tarzı sorularımla değil de “nerden başlamak lazım? Önce kask mı alayım abi? Motor alıp, ehliyetimi sonra mı alayım abi?...” gibi bilgileri almaya çalıştım. Cevap veriyorlardı ama hep sonuna “evladım git bu işler tehlikeli. Kız başına nasıl yapacaksın? Git arabayla gez” gibi sözlerle bezdirmeye çalışıyorlardı. Tek tek hepsinden bana kullanmayı öğretmelerini istedim. Teker teker red cevabımı aldım oturdum. Pes ettim mi? Etmedim. Sen anca scooter kullanırsın bizde de yok dediler. Yok ben vitesli kullanacağım zaten scooter istemiyorum dedim. 1-2 ay sonra içlerinden biri pes etti. Madem vazgeçmeyeceksin bizden biri öğretsin dedi.
O cumartesi günü motorunu (kırmızı bir ybr idi) aldı geldi. (bu arada hiç kullanmadığımı söylememiştim, pratik yapacağım ve ehliyet sınavına gireceğim diye düşünmüş abimiz) Motosikleti bana bıraktı, ben şurada oturacağım, sen tur at gel dedi. Bir ona bir motora baktım…”Vitesi burdan kontrol edeceğim, bu da fren değil mi?” dedim. Arkadaş dedi ki “hiç kullanmadın değil mi daha önce?” Evet dedim. Anlattı bu fren bu gaz bu debriyaj, haydi tur at gel dedi :D tur atmayı başardım dönüp durdum. Bir süre sonra sıkıldım aynı yerde dön dur…Seslendim ben sıkıldım diye tamam gel dur dedi. Geldim, durdum da ama motoru tartamadım, hooop devirdim. Neyse ki bacağımı kurtarmayı akıl etmiştim 😊 Motora da bir şey olmadı. Abimiz dedi ki ya haklısın ben sana durmayı öğretmedim. Yolu değiştir biraz da şöyle dolaş dedi. Birkaç tur da diğer yöne atıyordum ki dönüşte hızımı ayarlayamayıp kaldırıma tosladım, düştüm. Pantolonum ve dizim tabii kan içinde kaldı. Abimiz uzakta, koşsun mu beklesin mi şaşırdı. Ben de pişman olmasın diye motoru kaldırdım, elimle bir şey yok işareti yaptım ve yanına sürdüm. “Dizin parçalanmış, sanırım bu ilk ve son motosiklet maceran” dedi. “ Tabii ki hayır dedim, haftaya gidip düzgün, kaliteli bir dizlik bakmam gerekiyor bunu anladım, gitmişken kask da alırım” dedim.
Bunu duyunca, “şimdi emin oldum sen bu işi bırakmayacaksın, ciddi çalışalım bari” dedi. Bir iki haftsonu da parkur oluşturup, dönüş, slalom, vites değiştirme, ani duruşlar…Çalıştık.
Ehliyet sınavı zamanı geldi çattı. Annem memleketten dönüyor aynı gün. Ben çıkıyorum evden, annem giriyor. “Nereye?” dedi. “Ehliyet sınavına” dedim. “Ehliyetin var ya senin” dedi. “Yoksa?... dedi. Ben kaçtım. Sınav yerine geldiğimde işyerimden 3-4 arkadaş duvar kenarında beni izlemeye gelmişler. Heyecan oldu 2 katı. Sonuç ise 95 ile geçtim 😊
Eve geldim. Annem beni bekliyor. “Ne yaptın?” diye sordu. “Geçtim” dedim. Öyle bir gülümsedi ki gururla,” biliyordum zaten, benim kızım başarır” dedi :D

Pacuko
26.Ocak.2018, 12:11
Merhabaaaa :)

Motosikletle tanışma öykülerimizi paylaşalım mı? Değişik ve eğlenceli hikayeler çıkabilir bence. Ben başlayayım;

Motosikletle tanışmam ��

Motosiklet hayranlığım küçük yaştan beri vardı fakat hep başaramam düşüncesiyle beraberdi. İlk başta annem karşı çıkardı. Kız-erkek farketmez anneler genelde karşı çıkarlar. Tehlikelidir. Annem de beni şaşırtmadı ne zaman lafı geçse aklından bile geçirme derdi. Babam ise gençliğinde motosiklet kullanmış, tadına varmış. Ama yine de aileyi ikna aşaması zor. Ama araba ehliyetini daha 18 yaşıma bastığım gibi “git ehliyete yazıl” diyerek anında aldırdılar ��
Üniversite bitti, çalışma hayatı başladı. Bu arada yapamam düşüncesi aklımda, annemin dediği gibi aklımdan bile geçirmemeye çalışıyorum motosiklet kullanmayı.
İş yaşamımda görev yaptığım 2. firmam gümrük ve lojistik firmasıydı ve kurye departmanı vardı. Kurye departmanı yaklaşık 15 motosiklet demekti. Konusunda uzman, her gün yollarda olan, motosiklet kullanmaktan zevk alan ve bunu işi olarak yapan arkadaşlar…Her molamda soluğu o departmanda alıyordum. Küçük çocukların “abi bu kaç basar” tarzı sorularımla değil de “nerden başlamak lazım? Önce kask mı alayım abi? Motor alıp, ehliyetimi sonra mı alayım abi?...” gibi bilgileri almaya çalıştım. Cevap veriyorlardı ama hep sonuna “evladım git bu işler tehlikeli. Kız başına nasıl yapacaksın? Git arabayla gez” gibi sözlerle bezdirmeye çalışıyorlardı. Tek tek hepsinden bana kullanmayı öğretmelerini istedim. Teker teker red cevabımı aldım oturdum. Pes ettim mi? Etmedim. Sen anca scooter kullanırsın bizde de yok dediler. Yok ben vitesli kullanacağım zaten scooter istemiyorum dedim. 1-2 ay sonra içlerinden biri pes etti. Madem vazgeçmeyeceksin bizden biri öğretsin dedi.
O cumartesi günü motorunu (kırmızı bir ybr idi) aldı geldi. (bu arada hiç kullanmadığımı söylememiştim, pratik yapacağım ve ehliyet sınavına gireceğim diye düşünmüş abimiz) Motosikleti bana bıraktı, ben şurada oturacağım, sen tur at gel dedi. Bir ona bir motora baktım…”Vitesi burdan kontrol edeceğim, bu da fren değil mi?” dedim. Arkadaş dedi ki “hiç kullanmadın değil mi daha önce?” Evet dedim. Anlattı bu fren bu gaz bu debriyaj, haydi tur at gel dedi :D tur atmayı başardım dönüp durdum. Bir süre sonra sıkıldım aynı yerde dön dur…Seslendim ben sıkıldım diye tamam gel dur dedi. Geldim, durdum da ama motoru tartamadım, hooop devirdim. Neyse ki bacağımı kurtarmayı akıl etmiştim �� Motora da bir şey olmadı. Abimiz dedi ki ya haklısın ben sana durmayı öğretmedim. Yolu değiştir biraz da şöyle dolaş dedi. Birkaç tur da diğer yöne atıyordum ki dönüşte hızımı ayarlayamayıp kaldırıma tosladım, düştüm. Pantolonum ve dizim tabii kan içinde kaldı. Abimiz uzakta, koşsun mu beklesin mi şaşırdı. Ben de pişman olmasın diye motoru kaldırdım, elimle bir şey yok işareti yaptım ve yanına sürdüm. “Dizin parçalanmış, sanırım bu ilk ve son motosiklet maceran” dedi. “ Tabii ki hayır dedim, haftaya gidip düzgün, kaliteli bir dizlik bakmam gerekiyor bunu anladım, gitmişken kask da alırım” dedim.
Bunu duyunca, “şimdi emin oldum sen bu işi bırakmayacaksın, ciddi çalışalım bari” dedi. Bir iki haftsonu da parkur oluşturup, dönüş, slalom, vites değiştirme, ani duruşlar…Çalıştık.
Ehliyet sınavı zamanı geldi çattı. Annem memleketten dönüyor aynı gün. Ben çıkıyorum evden, annem giriyor. “Nereye?” dedi. “Ehliyet sınavına” dedim. “Ehliyetin var ya senin” dedi. “Yoksa?... dedi. Ben kaçtım. Sınav yerine geldiğimde işyerimden 3-4 arkadaş duvar kenarında beni izlemeye gelmişler. Heyecan oldu 2 katı. Sonuç ise 95 ile geçtim ��
Eve geldim. Annem beni bekliyor. “Ne yaptın?” diye sordu. “Geçtim” dedim. Öyle bir gülümsedi ki gururla,” biliyordum zaten, benim kızım başarır” dedi :D

vallahi süper macera helal olsun sana azminden dolayı kafana koyduğunu yapıyorsun.
ayrıca motorunu verip öğretme işini üstlenen abiyede helal olsun.
son olarak konuyu çok beğendim :D bende yazacağım.

BEYAZADAM
26.Ocak.2018, 14:09
Burçin ben bile bilmiyordum bu hikayeyi. İyi oldu bu başlığı açtığın. Birazdan ben de yazayım.

BEYAZADAM
26.Ocak.2018, 14:32
Benim içimde hep vardı zaten. Ancak aileden gelen bir şey yok. Genel olarak ailenin en zıpırı benim. Motosiklet konusu açıldığında babam başka tarafa bakarak: "Ahmet ne isterse alırım ama motor asla. Motora binip de düşmeyen yoktur." derdi. Gel zaman git zaman, Aksu'da çalışmaya başladım. Üç beş kuruş da geçince elimize Çinli bir Jinlun aldım. O da Leonine (Murat Tunay) sayesinde oldu. O benden önce almıştı. Onunki sarı, benimki siyahtı. İstanbul'dan aldım motoru ama sürmeyi bilmediğim için Murat getirdi beni motorla Çerkezköy'e. Motoru yıkar temizlerdim ama binmesini bilmediğim için kapıda dururdu. Birgün karşı apartmandan bir arkadaşım hayırlı olsun dedi. Saol dedim. Bi tur atıp geliyim mi dedi. Tabii ki dedim. Gitti gezdi geldi. Sonra bana bir cesaret geldi. O biner de ben nasıl binemem diye. Bindim üstüne. Biniş o biniş. Gerisini de biliyorsunuz zaten.

_JeanGrey_
26.Ocak.2018, 15:05
vallahi süper macera helal olsun sana azminden dolayı kafana koyduğunu yapıyorsun.
ayrıca motorunu verip öğretme işini üstlenen abiyede helal olsun.
son olarak konuyu çok beğendim :D bende yazacağım.

Bekliyoruz Oben :)

_JeanGrey_
26.Ocak.2018, 15:06
Burçin ben bile bilmiyordum bu hikayeyi. İyi oldu bu başlığı açtığın. Birazdan ben de yazayım.

Ne zor şartlarda başladım görün Ahmet Abi :)

_JeanGrey_
26.Ocak.2018, 15:24
Coştum anlatmaya :) İlk motosiklet bakma tecrübemde de kimse destek olmak istemedi. Aldın ehliyeti ama motor almak da nesi dediler. Malum siteden buldum konuştum işyerinin yakınına getirdi sahibi motoru (super sadow 250) Tarzım değil ama bütçeme uygundu o ara. Motorun sağına soluna baktım çizik çürük yok çalışıyor da bence ok :D Yine arkadaşlardan biri ile rastlaştık "ne yapıyorsun?" dedi. "Motor bakıyorum alıcam bunu" dedim. Bir kızdı motorun sahibi çocuğu kovdu utanmıyor musun kazıklamaya diye kusurlarını sıraladı...Bir daha da tek başıma motosiklet bakmaya gitmedim :D Inazuma bakmaya inşallah motosikletclub ailesiyle gideceğiz :P

Pacuko
26.Ocak.2018, 15:25
içimde oldum olası bir motor sevdası vardı. Ben genelde ses lerine aşıktım motorların. Bu bastırılmış duygumu işyerinde çalıştığım uğur abi sayensinde ''hadi motor ehliyeti alalım'' demesiyle ani bir kararla dışa vurup ehliyetleri aldık, aldık ama daha motor alma işini ciddi ciddi düşünmüyorum. içimden hep ilerde ilerde diyorum sonrasında yine herşeyi ertelerken selçuk abimle karşıya yıldız ticarete gittik orda ekipmanıda düzdüm :D ama giderken öyle çok niyetli değildim ekipman almaya sözde kask bakıcam kendime.(bir nevi motora başlamamda etkisi olanlara teşekkür niteliği olsun diye detayları belirteyim dedim onlar olmasa hayyatta başlayamazdım 2 sinede müteşekkirim) neyse ekipmanda aldık ama hala motoru erteliyorum. Birgün evden telefon geldi annem arıyor ömer cengiz (oğlum) çok ateşlendi eve gelsen iyi olacak dedi işyerinden apar topar çıktım gideceğim yol sadece 16 km ve ben bu 16 km yi trafik yüzünden tam 2 saat 13 dakikada gidebildim. O an kafamda şu belirdi annem çok acil eve gel dediğinde ben eve 2 saatte gitmemeliyim kararımı verdim ve sonrasın eğitimler aldım. eğitimin bana kattıklarıyla kendime güvenip motoruda patlattım (ybr125) sirkeciden eve getirene kadar biraz garipti ama sonrasında elim kolum oldu. Ne zamanki tam alıştım artık oldu bu iş dedim ilk düşüşümü yaşadım :D ama eğitimler sayesinde çooooooooooook ucuz atlattım (kendim düşmedim araba dokundu :D) düşmem beni motordan soğutmak bir yana daha çok bağladı diyebilirim. düştükten sonra bir kaç eğitim daha devam edip motosikletin bende tamamen bir tutku olmasını sağladım. pişman değilim :D

Pacuko
26.Ocak.2018, 15:41
Coştum anlatmaya :) İlk motosiklet bakma tecrübemde de kimse destek olmak istemedi. Aldın ehliyeti ama motor almak da nesi dediler. Malum siteden buldum konuştum işyerinin yakınına getirdi sahibi motoru (super sadow 250) Tarzım değil ama bütçeme uygundu o ara. Motorun sağına soluna baktım çizik çürük yok çalışıyor da bence ok :D Yine arkadaşlardan biri ile rastlaştık "ne yapıyorsun?" dedi. "Motor bakıyorum alıcam bunu" dedim. Bir kızdı motorun sahibi çocuğu kovdu utanmıyor musun kazıklamaya diye kusurlarını sıraladı...Bir daha da tek başıma motosiklet bakmaya gitmedim :D Inazuma bakmaya inşallah motosikletclub ailesiyle gideceğiz :P

tanıdık bir inazuma buluruz sana yahu ;) olmazsa hep beraber buluruz, bakarız.

Roadcarver
26.Ocak.2018, 16:16
Benim sevdam lise çağlarında başladı. Ben okuyorum lisedeyim Sedat adında bir arkadaşım var mz 301 ile kuryelik yapıyor.Onun arkasında artçı olarak dolaşıyorum yavaş yavaş bende kullanmalıyım'a geldi sıra ama emanet motor,acemisin binemedim daha sonra askerlik evlilik derken erteledikçe erteledim.28 yaşına geldiğimde eşime ya ben motosiklet istiyorum çok seviyorum motoru ama bir türlü kullanmak nasip olmadı dedim.Oda sağolsun al bin o zaman içinde kalmasın dedi ben o destekle araştırmaya başladım.Forumlara üye oldum sayfalarca yorum okudum,ehliyete başvurdum,ehliyeti aldım,ekipman aldım,alacağım motora karar verdim ikinci el jinlun 250 alacaktım.Eşim doğum günü hediyesi olarak olmuşken sıfır olsun sen acemisin onun arızası ile uğraşamazsın diyerek jestin kralını yaptı.İbre Kanuni Tiger 250 ye döndü.Bu sefer sayfalarca tiger okuduk :) Alacam ama eve nasıl getireceğim.Hemen foruma bir başlık açtık motor alıyoruz ama getiremiyoruz diye sağolsun Kulakları çınlasın Reus(Mustafa) çağrımıza kulak verdi ve Gaziosmanpaşa kanuni servisinde Küçükçemece'ye kadar motoru getirdi.O zaman bahçemiz vardı motora binemiyorum ama hergün tozunu alıp parlatıyordum. Yavaş yavaş küçük alıştırmalar,12 den sonra E-5 'te kısa turlar ile bizde motorcu olduk sonunda 2006-2018 tam 12 yıl olmuş hey gidi günler hey

_JeanGrey_
26.Ocak.2018, 17:03
Benim sevdam lise çağlarında başladı. Ben okuyorum lisedeyim Sedat adında bir arkadaşım var mz 301 ile kuryelik yapıyor.Onun arkasında artçı olarak dolaşıyorum yavaş yavaş bende kullanmalıyım'a geldi sıra ama emanet motor,acemisin binemedim daha sonra askerlik evlilik derken erteledikçe erteledim.28 yaşına geldiğimde eşime ya ben motosiklet istiyorum çok seviyorum motoru ama bir türlü kullanmak nasip olmadı dedim.Oda sağolsun al bin o zaman içinde kalmasın dedi ben o destekle araştırmaya başladım.Forumlara üye oldum sayfalarca yorum okudum,ehliyete başvurdum,ehliyeti aldım,ekipman aldım,alacağım motora karar verdim ikinci el jinlun 250 alacaktım.Eşim doğum günü hediyesi olarak olmuşken sıfır olsun sen acemisin onun arızası ile uğraşamazsın diyerek jestin kralını yaptı.İbre Kanuni Tiger 250 ye döndü.Bu sefer sayfalarca tiger okuduk :) Alacam ama eve nasıl getireceğim.Hemen foruma bir başlık açtık motor alıyoruz ama getiremiyoruz diye sağolsun Kulakları çınlasın Reus(Mustafa) çağrımıza kulak verdi ve Gaziosmanpaşa kanuni servisinde Küçükçemece'ye kadar motoru getirdi.O zaman bahçemiz vardı motora binemiyorum ama hergün tozunu alıp parlatıyordum. Yavaş yavaş küçük alıştırmalar,12 den sonra E-5 'te kısa turlar ile bizde motorcu olduk sonunda 2006-2018 tam 12 yıl olmuş hey gidi günler hey

Bırada kankimin desteğini tebrik ediyorum yalnız [emoji1319] [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mamba
27.Ocak.2018, 10:15
Motor sevgisi çocukluktan kalma ama o sevgi bir türlü aldıramadım bana bir motor. Kokrku ve bilgisizlik de var tabi.
Sonra iş güç derken, amaç olmaktan çıkıp bir araç haline geliverdi birden. İstanbul içinde bir yerden başka bir yere gidemiyorum yok olmuyo.

Tabi bu arada durmuyorum da, 2006 filan, Fenerbahçe'de oturuyoruz bizim "hızlı" araba grubuyla, bir tanesi 600RR almış. Ver dedim bakim bi tur atiyim.
Verdi dengesiz:)) Ben de almışım valla cesarete ve cehalete bak ilk defa vitesli bir motorun üzerine çıkmışım. Yarım saat filan dolandım. Ölmeden geri getirdim hayırlısıyla.

Neyse sonra bir akşam üstü vakit kızdım artık, ilanlara bakıyorum, sonra bir ZAT150 gördüm Mimaroba'da, 2000TL yazmış. Oradaki çorbacıda çalışan bir çocuk.
Tek önemli olan evraklarının olması. Gittim bakmaya pazarlık vs derken baya bi indirim yaptırdım aldım. Bir de bol kokulu uyduruk bi kask verdi yanında. Ehliyet filan yok tabi. Baya bi süre ehliyetsiz gezdim ben:)

Çıktım geldim benim eski ofise derken böyle başladı. O motorun hikayesini iyi kötü biliyosunuz zaten çalsın biri diye gözünün içine bakıyordum en son:))

Edit ve ekleme: Bütün bu süreçler içinde geceler boyunca video seyrettim ven en çok Barkın'ı seyrettim. Allah rahmet eylesin, Allah razı olsun çok sey öğrendim hakikaten. Hiçbirşey bilmeyen biri için anlattıkları hayat kurtaracak şeylerdi. Biz de kendi aramızda organize olup eğitimleri halledersek çok daha gönül rahatlığıyla binebilicem sanırım.

Bilkan55
27.Ocak.2018, 11:19
12 yaşımda dayım ufak bir köfteci dükkanı açtı, bende onun yanında hem içeri servis hem dısarı servis hemde mutfak bölümünde yardımcıydım. Dısarıdan sparisler gelince max 1-1,5 km icerisindeki sparisleri hazırlayıp ben kosa kosa goturuyordum.
Bu şekilde 4 ay sürdü ve artık sparisler arttı, ben yorulmaya ve kemkum etmeye başlamıstım. Dayım bi bisiklet bakalım dedi, arastirmaya başladı. Cevreden aldigi akılla gitmis motor almis (keeway hurricane 50) dukkana getirdi ( oda yolda ögrenmis) tabi ben bilmiyorum kullanmayi bir sure dokunmadim motora sonra dayım sitem etmeye basladi 'motorda aldık hadi hızlan biraz yetisemiyoruz disari' diye cidden cok sparis alıyorduk.. bende bir anlık gazla aldım motoru dümdüz cadde boyunca gittim dengeyi kurdum, 2-3 dk gezdikten sonra dukkana geri döndüm o saatten sonra motorlu kurye idim. Sonraki sene bakkalda ise girmistim orda da motoran maxima 150 vardı su götür, mal al vs onun icin kullanıyordum. Abimde kullanıyordu ayni benim gibi ögrenmisti oda dayımın dükkanında.. Abim elden parayla biriyle anlasip cbf aldi ama ben binemeden motor çalındı. Yaza dogruda motoran maxima 150 aldık öyle devam ettim. En garibi benim hikayedir sanırım. Bu arada babam sadece dikkat et dedi motor konusunda suan hala destekcim...

keeperr
27.Ocak.2018, 16:28
benimki baya macerasiz..

birgun arkadasimla otiruyorduk ehliyet alalimmi dedik ben aldim 1 ay sonra...daha sonra da motor aldik..ben kullandikca sevelerdenim..oncesinde bi merakim askim yoktu

ICEBERG
08.Şubat.2018, 20:41
Çok eskiden beri merağım vardı, fakat hiç kısmet olmamıştı. Taaaaa ki şu saçı sakalı bayaz olan adam varya onunla tanışıp birde komşu olunca beni öyle bir zehirledi, öyle bir gaza getirdi. Kısa sürede ehliyet ekipman ve motor sahibi oldum. Ve motosikletclub ailesine katıldım. Kısaca böyle. Ah ulan Ahmet abi yaktın beni hayatımız motosiklet oldu. Ama kendisine teşekkür ediyorum. Hem beni bu camia ile tanıştırdı hemde hocam oldu.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BEYAZADAM
09.Şubat.2018, 14:53
Çok eskiden beri merağım vardı, fakat hiç kısmet olmamıştı. Taaaaa ki şu saçı sakalı bayaz olan adam varya onunla tanışıp birde komşu olunca beni öyle bir zehirledi, öyle bir gaza getirdi. Kısa sürede ehliyet ekipman ve motor sahibi oldum. Ve motosikletclub ailesine katıldım. Kısaca böyle. Ah ulan Ahmet abi yaktın beni hayatımız motosiklet oldu. Ama kendisine teşekkür ediyorum. Hem beni bu camia ile tanıştırdı hemde hocam oldu.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlısı olsun adamım. Sigaradan beterdir. Söylememiş miydim ben sana daha önce? :):):):)

Gucci
13.Şubat.2018, 16:45
56

küçüklüğümde akrabamın olsun arkadaslarımın olsun arkalarına binmişliğim vardı ama bildğiniz apaçi şekli ne kask nede baska birşey. hatta köyde sepetli mez ler ve mobiletlerle çok arkada sepette gezmişliğim vardır ama kazasız belesız buyuduk motordanda kormusumdur hayatta binmedim bidaha taaki 12 yıl önce karanlık çağdan çinli çağına gecene kadar. abim ve 2 arkadası fuardan 3 tane mct 250 almışlar , plakalar 10-11-12 diye bitiyor. çok kızdım abime binme etme eyleme falan :(. sonra bi gün ver deniyim dedim boş arsada 1 gün kullandım , boyle bir zevk yooookk :) (tabi devlet hemen %8 ötv yi bi gecede %38 çaktı sağolsun) 2 gün sonra manisadan ramzey cup sipariş ettim kargoyla geldi kutuyu kargonun onunde açtıkki motorun ön tekeri yerinde yok motorun yanında duruyo , ben hemen çemkirdim kızdım :) meğer kutudan oyle geliyorlarmış , tekeri taktık ama daha 1 gün kullanmışım ve topkapıda eve gitemem lazım. abimin motoru vitesli onu 1 gun kullandım alıstım ama bunun vitesi var debriyajı yok gaza dokununca hemen önü kalkıyor ve mecbure eve gitmem lazım ,biraz korkuyla e-5 kenarına kadar geldim arabalar vızır vızır ve ozamanlar minibusler e-5 te yarışıyorlar derken ; ya ben bugun bununla eve giderim yada ölürüm dedim ve eve kadar sürdüm zaten o korku insanı harekete geçiriyor o gün anladım bunu. zaten 1 hafta sonrada kocaeli kefkene gittim geldim :) 12 sene olmuş vışşşş. ve işte o yaz motosiklet grupları falan deken hala google görsellerde 2. sayfada motosikletnet gucci yazınca çıkarım :):):)

Pacuko
13.Şubat.2018, 16:49
56

küçüklüğümde akrabamın olsun arkadaslarımın olsun arkalarına binmişliğim vardı ama bildğiniz apaçi şekli ne kask nede baska birşey. hatta köyde sepetli mez ler ve mobiletlerle çok arkada sepette gezmişliğim vardır ama kazasız belesız buyuduk motordanda kormusumdur hayatta binmedim bidaha taaki 12 yıl önce karanlık çağdan çinli çağına gecene kadar. abim ve 2 arkadası fuardan 3 tane mct 250 almışlar , plakalar 10-11-12 diye bitiyor. çok kızdım abime binme etme eyleme falan :(. sonra bi gün ver deniyim dedim boş arsada 1 gün kullandım , boyle bir zevk yooookk :) (tabi devlet hemen %8 ötv yi bi gecede %38 çaktı sağolsun) 2 gün sonra manisadan ramzey cup sipariş ettim kargoyla geldi kutuyu kargonun onunde açtıkki motorun ön tekeri yerinde yok motorun yanında duruyo , ben hemen çemkirdim kızdım :) meğer kutudan oyle geliyorlarmış , tekeri taktık ama daha 1 gün kullanmışım ve topkapıda eve gitemem lazım. abimin motoru vitesli onu 1 gun kullandım alıstım ama bunun vitesi var debriyajı yok gaza dokununca hemen önü kalkıyor ve mecbure eve gitmem lazım ,biraz korkuyla e-5 kenarına kadar geldim arabalar vızır vızır ve ozamanlar minibusler e-5 te yarışıyorlar derken ; ya ben bugun bununla eve giderim yada ölürüm dedim ve eve kadar sürdüm zaten o korku insanı harekete geçiriyor o gün anladım bunu. zaten 1 hafta sonrada kocaeli kefkene gittim geldim :) 12 sene olmuş vışşşş. ve işte o yaz motosiklet grupları falan deken hala google görsellerde 2. sayfada motosikletnet gucci yazınca çıkarım :):):)

reklamıda es geçmemişsin :D

Gucci
13.Şubat.2018, 17:00
reklamıda es geçmemişsin :D

geçmem o benim geçmişim :):)