PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullandığımız nicklerimiz ve anlamları

ICEBERG
27.Aralık.2017, 22:24
Arkadaşlar mclub ailesi üyelerinin kullandığı ve kendileriyle bütünleşmiş nicklerimiz var.Bu takma isimlerimizin anlamları,varsa hikayesi veya seçme sebebinizi buradan paylaşmak isteyenler buyursun.

ICEBERG
27.Aralık.2017, 22:30
İlk yorumu ben yapayım.
Adım Anıl (Joyrider)
Nickimin anlamı neşeli sürücü.ilk aldığım motorun markası sym joyride idi.takma ismimde buradan geliyor.gruptaki arkadaşlarımında tavsiyesi ve önerisiyle bu nicki aldım.

tibonanji
27.Aralık.2017, 22:43
Adım şinasi (tibonanji) anlamı:ruhun için demek.afrikada bir ülkede yerli dilinde 'ruhun için''demek.hoşuma gitti onun için kullanıyorum.

BEYAZADAM
27.Aralık.2017, 23:06
Malum saç sakal ve diğer yerler beyaz olduğu için ve de aynı zamanda da soyadım beyaz olduğu için ilk nickim whiteman 'di. Fakat bu konuda herkeste ve kendimde bir ingilizce hayranlığı farkedince türkçesi olan beyazadam'a çevirmeyi uygun gördüm. O zamandan beridir bu nicki kullanıyorum.

BEYAZADAM
27.Aralık.2017, 23:07
Adım şinasi (tibonanji) anlamı:ruhun için demek.afrikada bir ülkede yerli dilinde 'ruhun için''demek.hoşuma gitti onun için kullanıyorum.

Tibonanji El Fatiha. :):):)

Roadcarver
27.Aralık.2017, 23:26

Ha ha ha Abi süperdi

Roadcarver
27.Aralık.2017, 23:32
İlk motosikeltclub'a üye olurken nick arıyordum sene 2005 şu olsun, bu olsun derken internet'te bir motor gördüm ismi Roadcarver'dı. Anlamı yol oymacısı,asfalt kazıyıcı olduğunu öğrendim o gün bugün kullanıyorum.

tibonanji
27.Aralık.2017, 23:51
:):):)ah beyazadam ahh

ICEBERG
28.Aralık.2017, 00:11
Malum saç sakal ve diğer yerler beyaz .Derken kaşını kirpiğini falan demek istedin heralde.;)

Bilkan55
28.Aralık.2017, 08:27
İlk okuldan beridir çogu ogretmenim beni digerlerinden ayırmak icin Bilkan derdi. Bildiginiz gibi Bilkan soyismim.
Hatta ismimi Bilkan zannedip çok sonradan sosyal medyadan vs. Soyismim olduğunu anlayan 5.6 kisi oldu :)
55 de Samsun'un plakası :) benim canım memleketim.. Yani Bilkan55'i bulmam çok zor olmadı :)

BEYAZADAM
28.Aralık.2017, 09:35
Oben yeni nickini nasıl açıklayacak merak ediyorum. :):):)

BEYAZADAM
28.Aralık.2017, 09:36
Malum saç sakal ve diğer yerler beyaz .Derken kaşını kirpiğini falan demek istedin heralde.;)

Nicki bulduğum zaman sadece saçlarım beyazdı adamım :):):)

_JeanGrey_
28.Aralık.2017, 10:41
Jean Grey, X-Men'in basit telekinezi ve telepati yeteneklerine sahip vazgeçilmez karakterlerinden biridir. Telepati veya telekinezi yeteneğim yok ama kırmızı saçtan dolayı arkadaşlarımın taktığı lakaptır :)

Mamba
28.Aralık.2017, 11:50
Benim açıklamama gerek yok sanırım:) Başkan değiştirecekti ama kaldı:) Değişirse yazarım:)

Pacuko
28.Aralık.2017, 13:03
pacukoo: bir yerli dilinde ''erişkinliğe erişmiş erkek '' ''delikanlı'' anlamında kullanıldığı için tercih ettim. aslında ismimde nick gibi sayılır ama değişiklik olsun diye sosyal mecralarda bu şekilde kullanıyorum. emre eğer anıl abeyin motorunu alırsa nickim değişecek onu o zman açıklarım ;)

Roadcarver
28.Aralık.2017, 13:38
Benim açıklamama gerek yok sanırım:) Başkan değiştirecekti ama kaldı:) Değişirse yazarım:)

Değiştireyim Emre Ayıpsın ne yapacaktık ?

BEYAZADAM
28.Aralık.2017, 13:40
pacukoo: bir yerli dilinde ''erişkinliğe erişmiş erkek '' ''delikanlı'' anlamında kullanıldığı için tercih ettim. aslında ismimde nick gibi sayılır ama değişiklik olsun diye sosyal mecralarda bu şekilde kullanıyorum. emre eğer anıl abeyin motorunu alırsa nickim değişecek onu o zman açıklarım ;)

Açıklamana gerek yok. Hepimiz biliyoruz. :):):):):):):) (ne kadar güleyim bilemedim)

Pacuko
28.Aralık.2017, 14:58
Açıklamana gerek yok. Hepimiz biliyoruz. :):):):):):):) (ne kadar güleyim bilemedim)

anıl abi sağolsun :D

ICEBERG
28.Aralık.2017, 18:27
Abi Obenin nick değiştirme olayında benim bir suçum yok.Kendisi dedi nickimi değiştiririm diye.Bende konu başlığı açarken sadece hatırlatayım dedim.

Mamba
28.Aralık.2017, 18:30
Değiştireyim Emre Ayıpsın ne yapacaktık ?

mamba ypaıcaz abi kısmetse:)

Roadcarver
28.Aralık.2017, 18:33

Hayırlı olsun

Mamba
28.Aralık.2017, 18:36
Sağol Abi:)

Nick kara mamba dan geliyor.

Bulamadım başka bişey o geldi aklıma. Bu arada nefret ederim yılandan, hatta bu kara mambanın fotoğrafını bile görünce bi tırsıyorum ama güzel hayvan.

52

Roadcarver
28.Aralık.2017, 18:41
Benim Yılan beslemişliğim var kara mamba değildi su yılanıydı ama olsun yılan yılandır.

Pacuko
28.Aralık.2017, 22:31
Abi Obenin nick değiştirme olayında benim bir suçum yok.Kendisi dedi nickimi değiştiririm diye.Bende konu başlığı açarken sadece hatırlatayım dedim.

Senin canın sağolsun beyaa ;)

Pacuko
28.Aralık.2017, 22:32

Mamba nerden çıktı yahu

BEYAZADAM
28.Aralık.2017, 22:33
Kara Mamba olsun ki bir esrar barındırsın içinde. :):):):)

_JeanGrey_
29.Aralık.2017, 11:03
Mamba nerden çıktı yahu

Bir nick karmaşası içindesin sanki :D

Pacuko
29.Aralık.2017, 11:29
Bir nick karmaşası içindesin sanki :D

çarşı karıştı :D

DECO
04.Nisan.2018, 13:52
DECO nick i dalış aşkından geliyor, suyun altında olmayı çok seviyorum, uzun vakit geçirmek dalışlarda DECO yapmamıza neden oluyor, DECO suz dalış olmaz. DECO vurgun yememek için, belirli derinliklerde yapılan beklemeler. DECOMPRESSION un kısaltması

BEYAZADAM
04.Nisan.2018, 13:54
DECO nick i dalış aşkından geliyor, suyun altında olmayı çok seviyorum, uzun vakit geçirmek dalışlarda DECO yapmamıza neden oluyor, DECO suz dalış olmaz. DECO vurgun yememek için, belirli derinliklerde yapılan beklemeler. DECOMPRESSION un kısaltmasıAaaa ben dekorasyondan geliyor diye biliyordum. :):)

Same shit, different day....

DECO
04.Nisan.2018, 13:55
O değilde ben yıllardır tanıyorum ama şu " ryumanjison " ne demek bilmiyorum :) :)

Banderas
04.Nisan.2018, 22:31
Beyazadam Ahmet abinin taktığı bir lakaptır Banderas. Nerden gelmiştir aklına bilmem ki [emoji12]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Raven
04.Nisan.2018, 23:58
Beyazadam Ahmet abinin taktığı bir lakaptır Banderas. Nerden gelmiştir aklına bilmem ki [emoji12]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiGüzel bir lakap olmuş aslında. Sana cuk diye oturmuş

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Banderas
05.Nisan.2018, 00:11
Eyvallah Raven sıra sende nerden geldi Raven

keeperr
06.Nisan.2018, 23:13
keeperr benim icq doneminden kalma nickim..tarihi eser bir nevi...her yerde kullanirim...

Duke Nukem
05.Eylül.2018, 12:07
Oynadığım ilk 3D oyun, uzaylı istilacıların düşmanı, insanlığın koruyucusu ve anti Dan Bilzerian :cool:

https://resmim.net/f/DaXzKl.jpg

ICEBERG
17.Eylül.2019, 14:20
İlk yorumu ben yapayım.
Adım Anıl (Joyrider)
Nickimin anlamı neşeli sürücü.ilk aldığım motorun markası sym joyride idi.takma ismimde buradan geliyor.gruptaki arkadaşlarımında tavsiyesi ve önerisiyle bu nicki aldım.Biliyorsunuz nickim bir süre önce değişti. Artık ICEBERG im. Bildiğiniz gibi buzdağı anlamı. Buzdağlarının bir görünen birde görünmeyen derinliklerde olan kısmı vardır. İşte aynı ben. Ufak tefek gören (karamürsel sepeti gibi) arkadaşlara söyliyeyim benim bir bu kadar da yerin altında var. [emoji23][emoji23][emoji23]

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CONTACI
17.Eylül.2019, 14:45
Benim nick Beşiktaş lılıgimdan dolayı Karakartal dı, ta ki Birten abi Contacı diyene kadar:))

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

deliorman.motto.59
17.Eylül.2019, 14:53
İlk MClub aylesine katıldım dedilerki nik seçmen gerek Bulen arkadaşım sana zaten çevrende Patron diyorlar ne olucak ozaman dedim GRAZY BOSS.dedi çılgın patronmuş zaten mclub bir deli yeter sgl ..

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ghostworm
17.Eylül.2019, 15:08
Yıl 2000, internet kafelerin “oyun mu? İnternet mi?” dediği vakit [emoji28] bir yerden laptop kazandıydım. Laptop [emoji15] efsane worm diye bir oyun var. Solucanlarla vurmacalar[emoji16] Okula laptop falan götürüyorum havalar 500[emoji41] worm oynayan çocuk. tabi internet yok çalışan tek oyun worm. beko sitesinde online counter strike oyunu. Nick Ghost Worm. Türkiye 99.luğum var. Edirnede Tanınan Nick! İdi zamanında [emoji28] 19 yıl geçmiş

Pacuko
17.Eylül.2019, 15:19
İlk MClub aylesine katıldım dedilerki nik seçmen gerek Bulen arkadaşım sana zaten çevrende Patron diyorlar ne olucak ozaman dedim GRAZY BOSS.dedi çılgın patronmuş zaten mclub bir deli yeter sgl ..

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seninkide deliorman.motto.59 gözküyo :D yapın onları nicleriniz beya :D tabi istiyorsanız ;)

Pacuko
17.Eylül.2019, 15:20
Yıl 2000, internet kafelerin “oyun mu? İnternet mi?” dediği vakit [emoji28] bir yerden laptop kazandıydım. Laptop [emoji15] efsane worm diye bir oyun var. Solucanlarla vurmacalar[emoji16] Okula laptop falan götürüyorum havalar 500[emoji41] worm oynayan çocuk. tabi internet yok çalışan tek oyun worm. beko sitesinde online counter strike oyunu. Nick Ghost Worm. Türkiye 99.luğum var. Edirnede Tanınan Nick! İdi zamanında [emoji28] 19 yıl geçmiş

seninde ismin gözüküyor ;) istersen nick e çevir ;)

BEYAZADAM
17.Eylül.2019, 16:06

Arkadaşlar Pacuko'nun dediği gibi sizin isimlerinizin yerlerine nickleri koyalım ne dersiniz?

BEYAZADAM
17.Eylül.2019, 16:07
Benim nick Beşiktaş lılıgimdan dolayı Karakartal dı, ta ki Birten abi Contacı diyene kadar:))

İstersen seninkini de Contacı yapabiliriz. Blackeagle zaten gönüllerde...

ghostworm
17.Eylül.2019, 16:11
Düzeltildi[emoji3526]

BEYAZADAM
17.Eylül.2019, 16:13
Düzeltildi[emoji3526]

Hala isim görünüyor. Ben değiştireyim istersen.

CONTACI
17.Eylül.2019, 16:31
İstersen seninkini de Contacı yapabiliriz. Blackeagle zaten gönüllerde...Yapalım Ahmet abi kimse tanımıyor beni böyle

mertmertmert
17.Eylül.2019, 16:49
nasıl anlatsam ki :)

BEYAZADAM
17.Eylül.2019, 16:50
nasıl anlatsam ki :)

Neden 3 tane peki? Pekiştirmek için mi?

mertmertmert
17.Eylül.2019, 16:51
abi yaklaşık 100 senedir bu nicki kullanıyorum. 1900 lü yıllardı,bi email almam icab etmişti.
orada başladı hikaye. :D

CONTACI
17.Eylül.2019, 16:51
Ohh be oldum Contacı, saol Ahmet abi

BEYAZADAM
17.Eylül.2019, 16:54

Güle güle kullan adaşım.

ICEBERG
17.Eylül.2019, 17:41

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiCuk oturdu valla.

BYTARR
17.Eylül.2019, 19:08
Kulübe yeni girmişim yeleğimiz olmalı dimi sonra yelek içinde bir nick gerekli pc sen aradım taradım bulamadım sonra yüzükler efendisindeki Legolas karakterini sevmiştim onu koyayım bari dedim ama nıckim benimle alakası yok Legolasmış okçuymuş falan tabi pek içime sinmemişti ama nick olsun diye yazdırdık bi kere.Gel zaman git zaman kulübümüzün her sene baharın gelmesini kutlamak adına ilk kampımızı düzenledik (Mart 2018) günlerden cuma akşamı kamp alanımıza gittik çadırlarımızı kurduk ateşimizi yaktık tam oturduk ki Anıl abim (ICEBERG) mevcut adı aklıma gelmeyen bi rahatsızlığı varken yine aynı durum geldi başına ama nasıl ağrısı var anlatamam yerinde duramıyor tabi çok üzüldüm eğlenmeye gelmişken insanın ağrısı tutması ne acı verici olduğunu bilirsiniz.tabi ağrısı geçmesi için iğne vurulması gerekir.Ve bir soru geldi Anıl abimden;
+Arkadaşlar aranızda iğne vurmasını bilen var mı?
(Kimseden ses yok çıkmayınca)
Ben -Abi ben köyde ineklere iğne vuruyorum ama insana hiç vurmadım derkeeenn
+Bişey olmaz dedi gel banada vurursun aynı şey. dedi ama ben şok !!! aynı şey olur mu falan derken kendimi iğne vururken buldum.Grup üyelerimizden Birten abi (CrazyBoss) hemen herkeSe bir nick yakıştırır sağolsun,banada orda aslında bildiğimiz Veterinerlik mesleği ama kırsallarda Paytar olarak tabir edilen ünvanı oturduğu yerden seslenerek Paytar..... dedi.ordan bi kahkahaha tufanları atıldı derken grup içinde herkes Paytar demeye başladı bende bunu benimsedim aslında sonra ilk Ahmet (Beyazadam) abim bu paytar ünvanını sen şöyle yaz dedi BYTARR.bende beğenmiştim ve ilk bakıldığında anlaşılmayan akıllarda merak uyandıran bi isim oldu diycem çünkü grup dışında gören herkez BYTARR ne demek diye sorular yönlendirdi.Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama başka şekilde anlatamazdım yazılanlar hikaye değil tamamen gerçektir:)

ICEBERG
17.Eylül.2019, 19:12
Ahahaaaaa [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

BYTARR
17.Eylül.2019, 19:13
Ahahaaaaa [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Olmuş mu [emoji2957][emoji23]

keeperr
17.Eylül.2019, 19:13
90 li yillardaki icq nickimdi...hala kullaniyorum

bonis nocet qui malis parcit

Pacuko
17.Eylül.2019, 21:14
90 li yillardaki icq nickimdi...hala kullaniyorum

bonis nocet qui malis parcit

Bah şimdi. Anlamını istiyoruk bro. Amaç neydi nerden türedi geldi neyi temsil ediyor babında ;)

SAVASXXL
18.Eylül.2019, 12:24
SAVASXXL nereden aklıma geldi bilmiyorum ki:)
Aslında fit bir erkekken neden xxl eklemişim adıma hayret:)

Pacuko
18.Eylül.2019, 12:39
SAVASXXL nereden aklıma geldi bilmiyorum ki:)

Abi sen ve foto deyince aklıma hep o kaya üstündeki foton geliyor derenin içinde :D

BEYAZADAM
18.Eylül.2019, 13:05
SAVASXXXXL nereden aklıma geldi bilmiyorum ki:)

Savaş Bey sizden bir de avatar eklemenizi rica edebilir miyiz? Tanıyamıyoruz da.

Raven
18.Eylül.2019, 15:09
Raven (kuzgun) karga olarak bilinsede aslında kargalardan üstün yeteneklere sahip olan akıllı bir kuş. Siyah rengi sevmemden ve kuzgunlar hakkında öğrendiğim bilgilerden dolayı seçtim.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Greek Freak
19.Eylül.2019, 23:24
Greek Freak nicki benim değiştirdiğim 3.nick biraz kararsız kalmıştım önceki nickim ile eskisi arasında bende değiştirmeye karar verdim kısaca anlamı Greek yünan anlamına gelirken Freak ise tanrı kudretli gibi anlamları var yani Yünan tanrısı demek oluyor peki neden derseniz hem ailemin Yünanistan kökenli olmasından hemde en sevdiğim basketbolcu olan Yannis Andetokunbo'nun bu nick ile tanınması.

BEYAZADAM
19.Eylül.2019, 23:38
Greek Freak nicki benim değiştirdiğim 3.nick biraz kararsız kalmıştım önceki nickim ile eskisi arasında bende değiştirmeye karar verdim kısaca anlamı Greek yünan anlamına gelirken Freak ise tanrı kudretli gibi anlamları var yani Yünan tanrısı demek oluyor peki neden derseniz hem ailemin Yünanistan kökenli olmasından hemde en sevdiğim basketbolcu olan Yannis Andetokunbo'nun bu nick ile tanınması.O basketçinin soyadını söylemek yerine greek freak demek daha kolay be Baho. İyi ki koymuşlar o nicki. Yoksa bizim Atıf Chehechouhe gibi olacaktı. [emoji23][emoji23]

Same shit, different day....

JunioR
03.Ekim.2019, 10:17
Anıl Şenel nickim JunioR Lisede de Anıl isimli arkadaşım vardı benden büyüktü Anıl diye seslenildiğinde beraber dönüp bakmaktan sıkılmıştık çözümü böyle bulmuştuk ��

ICEBERG
03.Ekim.2019, 10:21
Anıl Şenel nickim JunioR Lisede de Anıl isimli arkadaşım vardı benden büyüktü Anıl diye seslenildiğinde beraber dönüp bakmaktan sıkılmıştık çözümü böyle bulmuştuk �� Grupta da jygun oldu. Burdada senden büyük Anıl var. [emoji23][emoji23][emoji23]

Roadcarver
03.Ekim.2019, 10:25
Grupta da jygun oldu. Burdada senden büyük Anıl var. [emoji23][emoji23][emoji23]

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiİsimler aynı soyisimlerde benziyor sever-şenel

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ICEBERG
03.Ekim.2019, 10:26
Valla öyle başkanım. Tam junior oldu.

JunioR
03.Ekim.2019, 10:28
Aynen iyi oldu [emoji3526][emoji106] grupta da sıkıntı yaşamayız [emoji23]

BEYAZADAM
03.Ekim.2019, 10:54
Anıl Şenel nickim JunioR Lisede de Anıl isimli arkadaşım vardı benden büyüktü Anıl diye seslenildiğinde beraber dönüp bakmaktan sıkılmıştık çözümü böyle bulmuştuk ��

Aynı kaderi burada da yaşadın desene. :D:D:D

JunioR
03.Ekim.2019, 11:17
Aynı kaderi burada da yaşadın desene. :D:D:D

Aynen abim bu nick böyle kalıcı oldu işlevsel [emoji23]

BEYAZADAM
03.Ekim.2019, 11:24
Grupta da uygun oldu. Burda da senden büyük Anıl var. [emoji23][emoji23][emoji23]

Yaş olarak büyüksün ama yan yana geldiğinizde sen ondan küçüksün. Nasıl olacak bu iş?

ICEBERG
03.Ekim.2019, 12:02
Abi benim nick in anlamını biliyosun.bardağın boş tarafına bakıyon. Tammamına bakarsan başkandan 2 parmak uzunum. Hemde benim parmaklara göre.

Hermione Granger
10.Ekim.2019, 22:27
Harry Potter’ı çok seviyorum. O yüzden nickim oradaki karakter kız ☺

Blackbird
11.Ekim.2019, 00:33
Birten ben nik imi sevmiyorum bana nik bul