PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik konusunda yardımcı olabilir misiniz?

core_i
24.Ağustos.2017, 15:20
Merhaba arkadaşlar malum kış geliyor. Yağmurlu havalarda motorum daki (mt25-orjinal) lastikler e güvenemiyorum.
Lastiklerimi değiştirmek istiyorum ama bu konuyla ilgili pek yararlı bilgi bulamadım.
Her kezin kafasında Rosso yer edinmiş. Yağmur, çamur, kar gibi hava koşularına uygun, güvenle sürüş yapa bileceğim gerekirse yata bileceğim bir lastik biliyor musunuz ?

Teşekkürler

BEYAZADAM
24.Ağustos.2017, 17:35
Piyasada değişik lastikler mevcut. Bunların karşılaştırmalı testlerini yapan kurumların raporlarını bir incele derim. Ancak hiçbir zaman unutmamak lazım. Her zaman fizik kuralları geçerlidir. Uzun ömür kazanırsan, tutuşun azalır; yumuşak hamurlu olsun dersen ömrü az olur. Yalnız şu kısmı anlayamadım:

Yağmur, çamur, kar gibi hava koşullarına uygun, güvenle sürüş yapabileceğim gerekirse yatabileceğim

Pacuko
25.Ağustos.2017, 12:40
pilot street iş görecektir diye düşünüyorum çabuk ısınan bir lastiğe ihityaç var kış şartlarında rosso corsa ebat olarak varsa tercih edilebilir.ancak yumuşak lastik 10- 15 bin km de biter.

Ates22
13.Ekim.2017, 02:24
Pirelli rosso 2 güzel bir lastik.fakat 2 çeşit rosso 2 üretildi.1inci si Brezilya üretim diğeri Almanya üretimi. Çoğu yerde Brezilya üretimi satılıyor ve kalitesi çok düşük bilginiz olsun.aralarında fiyat farkı var biraz fazla verip Almanya üretimi olanı alın.