PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi eğitim daha etkili? Yamaha academy mi Honda Academy mi?

_JeanGrey_
18.Ağustos.2017, 12:07
Merhaba,

Eğitim almak isteyenler için küçük bir anket yapalım istedim. (Örneğin ben :) )

Deneyimlerinizi, önerilerinizi, avantaj ve dezavantaj olarak da belirtirseniz süper olur :)

a) http://www.yamaharidingacademy.com/

b) https://safetyturkiye.com/

Roadcarver
18.Ağustos.2017, 12:41
Ben Yamaha'ya gitmedim.Yorum yapamam ama Honda'dan Güvenli sürüş 3 başlangıç aldım.İşi profosyonel yapıyorlar fakat 10 kişilik gruplar halinde eğitim alıyorsunuz.Parkurda sıkıntı oluyor .tam parkura giriyorsunuz öndeki arkadaş düşüyor haliyle sizde duruyorsunuz viraj parkuru olduğu için tekrar aynı senkronu yakalamak zor oluyor o tur neredeyse boşa gidiyor.Herkesle tek tek ilgilenemiyorlar.Genel hatalardan bahsediyorlar.Motosiklet club adına görüştüm kendileriyle bize özel grup açacaklar o zaman eğitimde sadece biz olacağız daha keyifli olabilir.Aynı isteği Yamaha dan yapabiliriz. :)

core_i
18.Ağustos.2017, 13:43
bence en güzel ve başarılı eğitim şile darlık köyü orada 3 4 saat vakit geçirin yeter

_JeanGrey_
18.Ağustos.2017, 13:49
Eğitimimizi alıp pratiği orada yapabiliriz :)
bence en güzel ve başarılı eğitim şile darlık köyü orada 3 4 saat vakit geçirin yeter

_JeanGrey_
18.Ağustos.2017, 13:51
Güzel fikir, Yamaha'dan da isteyelim, genel olarak okuduklarımdan onun daha etkin olduğunu gördüm ama...İkisiyle de görüşülüp değerlendirilebilir. Teşekkürler :)
Ben Yamaha'ya gitmedim.Yorum yapamam ama Honda'dan Güvenli sürüş 3 başlangıç aldım.İşi profosyonel yapıyorlar fakat 10 kişilik gruplar halinde eğitim alıyorsunuz.Parkurda sıkıntı oluyor .tam parkura giriyorsunuz öndeki arkadaş düşüyor haliyle sizde duruyorsunuz viraj parkuru olduğu için tekrar aynı senkronu yakalamak zor oluyor o tur neredeyse boşa gidiyor.Herkesle tek tek ilgilenemiyorlar.Genel hatalardan bahsediyorlar.Motosiklet club adına görüştüm kendileriyle bize özel grup açacaklar o zaman eğitimde sadece biz olacağız daha keyifli olabilir.Aynı isteği Yamaha dan yapabiliriz. :)

core_i
18.Ağustos.2017, 13:51
Eğitimimizi alıp pratiği orada yapabiliriz :)

yalnız orada schengen vizesi geçmiyor :D

_JeanGrey_
18.Ağustos.2017, 14:13
Sizin vizeniz de Avcılar, Silivri tarafına yetmiyor sanırım :D

core_i
18.Ağustos.2017, 14:15
Sizin vizeniz de Avcılar, Silivri tarafına yetmiyor sanırım :D

o yüzden ankara daha yakın bana :DDDD

_JeanGrey_
18.Ağustos.2017, 14:19
Tamam siz de oradaki eğitimleri paylaşırsınız bizimle :)
o yüzden ankara daha yakın bana :DDDD

Pacuko
15.Ocak.2018, 15:42
ben bu konuyu nasıl atlamışım anlamadım.
ben yamahaya gittim. o dönem eğitimi rahmi barutçu ve metehan yılmaz hocalar beraber veriyorlardı.
2. seviye eğitmini aldım çokt amemnun kaldım. fiyatı hondanın yarısı kadardı.
eğitimde sabahtan öğlene teorik öğleden akşama kadarda pratik yapılıyor.
çok yararlı bir eğitim o eğitim sayesinde ciddi kaza ile sonuçlanacak 3 yerde sağ salim çıktım. eğitim candır.
bu arada eğitmimi daha motor almadan aldım ;)
hondaya da bir gitmeyi düşünüyorum motosikletclub olarak tam kadro gidelim derim ;)
en azıdan önümüzdeki düşse de itekleriz :D

_JeanGrey_
17.Ocak.2018, 08:55
ben bu konuyu nasıl atlamışım anlamadım.
ben yamahaya gittim. o dönem eğitimi rahmi barutçu ve metehan yılmaz hocalar beraber veriyorlardı.
2. seviye eğitmini aldım çokt amemnun kaldım. fiyatı hondanın yarısı kadardı.
eğitimde sabahtan öğlene teorik öğleden akşama kadarda pratik yapılıyor.
çok yararlı bir eğitim o eğitim sayesinde ciddi kaza ile sonuçlanacak 3 yerde sağ salim çıktım. eğitim candır.
bu arada eğitmimi daha motor almadan aldım ;)
hondaya da bir gitmeyi düşünüyorum motosikletclub olarak tam kadro gidelim derim ;)
en azıdan önümüzdeki düşse de itekleriz :D

Ben de o zaman ilk olarak Yamaha'nın eğitimini tercih edeceğim gibi görünüyor. Eğitim herkese şart :)

Pacuko
17.Ocak.2018, 10:15
Ben de o zaman ilk olarak Yamaha'nın eğitimini tercih edeceğim gibi görünüyor. Eğitim herkese şart :)

bence hep beraber hondaya gidelim ;)

seni sürerken görmedim ama duyduğum kadarıyla 2. seviyeden başlayabilirisin ki bende 2. seviye düşünüyorum.

Pacuko
25.Ocak.2018, 10:25
bu konu hep aktif kalsın eğitim arada kaynamasın en son buluşmada 11 kişi idik eğitim isteyen

Duke Nukem
22.Ağustos.2018, 02:53
Dürüst davranmak gerekirse 12 senelik motorcu olmama karşı hiç profesyonel eğitim almadım. Şimdi bir başlasam, acaba neler neler eksik çıkacak diye düşünmeden edemiyorum. Hem konuyu canlandırmak hem de profesyonel eğitimleri tavsiye etmek için yazayım dedim :)

mertmertmert
17.Eylül.2019, 16:46
Arkadaşlar Merhaba,
honda eğitimine gitmeyi düşünen var mı ?
varsa mesela 19-20 Ekim gibi gitsek mi napsak ?

@Selçuk merhaba,
indirim konusu vardı ? faydalanma imkanımız olur mu ki acaba ?

Roadcarver
17.Eylül.2019, 17:13
Arkadaşlar Merhaba,
honda eğitimine gitmeyi düşünen var mı ?
varsa mesela 19-20 Ekim gibi gitsek mi napsak ?

@Selçuk merhaba,
indirim konusu vardı ? faydalanma imkanımız olur mu ki acaba ?

Ekim gibi konuşacağız Mert şu an yoğunlar indirim yapmıyorlar

mertmertmert
18.Eylül.2019, 10:24
Ok haber bekleyeceğim :)