PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıcak havada uzun yol tavsiyeleri ve tecrübeleriniz nelerdir?

Mamba
28.Haziran.2017, 11:12
Merhaba herkese,

Cumartesi günü, kuzenimle, belli olmamakla birlikte Mert'le beraber Ankara yolu yapacaız.
Başka bir kuzenimin düğünü var.
Bir tane Intruder 800, xmax 250 ve cbr 500 ekibiyle gideceğiz.

Benim kuzen çok ciddi uzun yol tecrübeli. ilk motorunda 100bini devirip bunu öyle aldı bu da sanırım 60.000 civarı.

Genel durum için uzun yol tavsiyeleriniz ve tecrübeleriniz nelerdir?

Pacuko
28.Haziran.2017, 13:21
uzun yolda yola kapılmak diye tabir edilen duruma düşmemek lazım. yani şunu demek istiyorum gözümüz ara ara kadranda olsun hızımızı bilelim. en kötü 1,5 saatte bir mola verip 15 dakika dinlenmek iyidir. molalarda mutlaka bol bol su her molada lastikler kontrol edilmeli. grup sürüşünde öndeki geçti diye onun geçtiği yerden risk almak gereksizdir. sollamalarda eğer pozisyona güvenmiyorsak sollama yapmamalı grubun arkasında kalıyorum yetişemem tribine girip kesinlikle hatalı sollama yapılmamalı. en çok yapılan hatalardan biri trafiği az olan bölgeden trafik bölgesine girince oluyor hızımızı ayarlamazsak tali yoldan çıkan biri olabiliyor sonuç hüsran. yanınıza mutlaka lastik tamir kiti veya köpük alın bir ufak bisiklet pompası alın. ufak bir alet çantası olsun. en tecrübesiz kim ise onu ya ortaya yada en başa alın. yorulduğunuzu hissettiğinizde bu hanginiz olursa farketmez mutlaka grup olarak mola verin bu çok önemli dikkat dağınıklığı açısından müzik dinlemeyin ;) şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Roadcarver
28.Haziran.2017, 13:49
Pacuko gerekli seyleri yazmis bende ekleme yapayim eğer düğüne gidiyorsaniz düğün takısını almadan yola çıkmayın ;)

BEYAZADAM
27.Temmuz.2017, 23:32
Mümkünse yolculukları sabah 6:00 ile 11:00 arası ve saat 17:00'dan sonra yapmak. Bence çok sıcak havalarda 1 saatte bir mola vermek.

Gucci
28.Temmuz.2017, 12:56
Ben kendi adima alet cantasi ve lastik tamir takimi olmadan yola cikmam