PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklette gözlük seçimi

Pacuko
05.Mayıs.2017, 11:06
çoğumuz güneş vizörü olmayan kasklarımız için güneşin etkilerinden korunmak adına günlük güneş gözlüklerimizi kullanıyoruz.
fakat dikkat etmemiz gerekn bir nokta var. motosiklet sürüşünde kesinlikle polarize gözlük kullanmamalıyız.
hemen hemen tüm güneş gözlükleri polerize olduğunda özellikle belirtmek istiyorum.
peki nedir bu polerize: polerize filtre olan gözlük camları suyun üstündeki veya ıslak yüzeydeki yansımaları kırar.
yani bu şu demek yolda yağ birinkisi varsa ve gözünüzde polerize gözlük varsa o yağ birikintisinin parlamasını göremezsiniz ve buda kaza demektir.
ayrıca yeni nesil motosiklet kadranlarında tabiki dijital olanlardan bahsediyorum polerize gözlükle kadranı okuyamazsınız.

Bilkan55
05.Mayıs.2017, 11:34
Cozum belli 10 liralik gozluk aliyorsun en hafifinden gunesde biraz daha surulebilir oluyor.���� Yada b-twin'in surus icin urettigi gozlukler var ( aynali, aynasiz,seffaf,sari) onlardan temin etmek.

Pacuko
05.Mayıs.2017, 11:52
10 liralık gözlük gözünü geri dönüşümsüz olarak bozabilir! malesef gözümüz o kadar ucuz değil ;)

BEYAZADAM
05.Mayıs.2017, 13:39
Konu önemli aslında. Kaskların orijinalinde bulunan vizörler de kaliteli olmalı bence. Gözlükten bir farkı yok onların.

Roadcarver
05.Mayıs.2017, 14:54
Ben Sarar marka gözlük aldım Doğubank'ta gözlükçü arkadaşımdan hem polarize değil hemde kulak arkasına gelen sapları düz takıp çıkarması kolay oluyor.Kafada buff bile olsa rahat oluyor

Pacuko
05.Mayıs.2017, 17:43
Ben Sarar marka gözlük aldım Doğubank'ta gözlükçü arkadaşımdan hem polarize değil hemde kulak arkasına gelen sapları düz takıp çıkarması kolay oluyor.Kafada buff bile olsa rahat oluyor

bir ara gidelim abi oraya banada lazım.

Roadcarver
06.Mayıs.2017, 01:26
bir ara gidelim abi oraya banada lazım.

Gidelim kardesim

BEYAZADAM
30.Mart.2018, 13:49
Kask vizörlerinin çoğunda odaklama problemi var ve kalıcı göz hasarlarına neden oluyor. Bu sebeple normal bir gözlük kullanmakta fayda var.

Pacuko
30.Mart.2018, 14:25
Kask vizörlerinin çoğunda odaklama problemi var ve kalıcı göz hasarlarına neden oluyor. Bu sebeple normal bir gözlük kullanmakta fayda var.

buda çene açılır kaska yada vizörsüz endro kaskına çıkıyor. çene açılırları ben güvenli bulmuyorum

BEYAZADAM
30.Mart.2018, 14:48
buda çene açılır kaska yada vizörsüz endro kaskına çıkıyor. çene açılırları ben güvenli bulmuyorum

Ben kapalı kaskta da takıyordum. Zor oluyor tabii ama oluyor.