PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Muayenesi Hakkında

Bilkan55
15.Nisan.2017, 12:52
Merhabalar arkadaşlar, motosikletinin muayenesi gelmiş veya yaklaşmakta olan iki teker severlere bilgi amaçlı olarak daha önceden muayene yaptırmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Sıkça sorulan sorular; Sis farlarını sökmek gerekir mi? Orijinal harici egzozlar muayeneden geçiyor mu? Topcase i sökmek gerekli mi?..
İyi Forumlar

Pacuko
15.Nisan.2017, 12:53
Şimdi şöyle. Topcase takabilmek için ruhsata işli olması lazım o bi kere sökülecek. Sis farları ve diğer aksesuarlarda yasak ama en mantıklı seçenek motosikletten çok anlamayan muayne istasyonlarına götürmek diye düşünüyorum.

Roadcarver
16.Nisan.2017, 23:15
ben çatalcada yaptırdım muayeneyi topcase i sökmüştüm sis farları ve performans egzozu vardı susturucu ile geçti

BEYAZADAM
17.Nisan.2017, 00:12
Muayenemi 15 Nisan'da yaptırdım. Topcase vardı ama takmadan gittim. Sadece alt tablası vardı. Muhtemelen bilmedikleri için birşey demediler. Rutin sinyaller ve fren lambasına baktı. Şase numarasını kontrol etti. Ön tekeri bir tabla üzerine çıkararak amortisörleri yaylandırmamı istedi. Ardından sadece kısa farı yaktırdı ve yüksekliğini kontrol etti. Uzun farı yaktırmadı bile. Plakanın altına, fren yaptığımda çakarlı yanıp sönen extra bir fren yapmıştık. Onu sökersin abi dedi. Hepsi bu kadar.

Pacuko
17.Nisan.2017, 15:02
Muayenemi 15 Nisan'da yaptırdım. Topcase vardı ama takmadan gittim. Sadece alt tablası vardı. Muhtemelen bilmedikleri için birşey demediler. Rutin sinyaller ve fren lambasına baktı. Şase numarasını kontrol etti. Ön tekeri bir tabla üzerine çıkararak amortisörleri yaylandırmamı istedi. Ardından sadece kısa farı yaktırdı ve yüksekliğini kontrol etti. Uzun farı yaktırmadı bile. Plakanın altına, fren yaptığımda çakarlı yanıp sönen extra bir fren yapmıştık. Onu sökersin abi dedi. Hepsi bu kadar.

hangi istasyon ?

BEYAZADAM
17.Nisan.2017, 16:05
hangi istasyon ?

Çorlu Muayene İstasyonu.

Pacuko
17.Nisan.2017, 16:07
Çorlu Muayene İstasyonu.

sırf kıllık yapmasınlar diye bende orda yaptırabilirim :D