PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet alttan su damlatıyor

GUMPATCHAT
29.Kasım.2020, 22:05
Motoru sıfır aldığımda yaşadıpım sorunlar nedeniyle fabrikada devirdaim pompası değişmişti. Bu akşam rolantide biraz çalıştırdım, biraz gaz verdim, gözümle motosikleti kontrol ederken alttan su damlattığını ve egzoza gelen su nedeniyle de duman çıktığın gördüm. Bu soğuk havadan kaynaklanan bir damlama mıdır? Aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/ARHtWhUjupc

ETKO
29.Kasım.2020, 22:11
Merhaba devirdaim contası bozulmuş olabilir yada hortumdan kaciriyodur

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Roadcarver
29.Kasım.2020, 23:28
Soğukla ilgisi yok Ethem in dediği gibi hortumdan yada deverdaimden olabilir

GUMPATCHAT
29.Kasım.2020, 23:42
Teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Ürünün garanti süresi içindeki aynı yerden ikinci arızası. Mayıs ayında garsntisi bitecek. Sonrasında da aynı yerden arıza yapmayacağı konusunda gğven vermiyor artık. Servisin arıza hakkındaki tespitinden sonra gerekiyorsa tüketici mahkemesine başvuracağım. Tadı kaçtı. Motor 5000 kilometrdiede, ilk arızasını 1000 kilometrede yaptı.

Roadcarver
30.Kasım.2020, 00:04
Teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Ürünün garanti süresi içindeki aynı yerden ikinci arızası. Mayıs ayında garsntisi bitecek. Sonrasında da aynı yerden arıza yapmayacağı konusunda gğven vermiyor artık. Servisin arıza hakkındaki tespitinden sonra gerekiyorsa tüketici mahkemesine başvuracağım. Tadı kaçtı. Motor 5000 kilometrdiede, ilk arızasını 1000 kilometrede yaptı.
Servisler işlerine gelmeyen şeyi garanti kapsamına sokmuyor umarım yardımcı olurlar

GUMPATCHAT
30.Kasım.2020, 00:35
Kask kamerası kullandım. Aldıpımdan beri bütün arızaları kaydedip bilgisayara yedekledim. Daha önce de iade sürecini başlatacaktım dvd lere atmıştım, görüntüleri olası bir tüketici mahkemesi başvurusu için sonrasında fabrikaya götürdüler motoru. Servisin garanti hakkındaki yorumundan ziyade parça sağlayıp sağlayamacağı benim için mühim. İnternetten araştırdığımda fabrika parçada sağlayamıyormuş. Parça sağlanabilirse garanti kısmından mecbur yapacaklar çünkü elimde görüntüler var. Emin olun izleseniz yok artık dersiniz. Motoru aldıktan sonra alışma süresinden sonra 2 ay kullanamadım. Çok çektim çok...

ETKO
30.Kasım.2020, 09:10
Geçmiş olsun sıfır ve hevesle alınmış bir motorda aynı sorunun iki defa olması üzücü. Umarım yakın zamanda lehinize iyi sonuçlanır

Roadcarver
30.Kasım.2020, 15:05
Umarım çözersiniz bir an önce gelişmeleri buradan yazarsanız seviniriz en azından bizde bilgi sahibi olalım

GUMPATCHAT
01.Aralık.2020, 06:09
Geçmiş olsun sıfır ve hevesle alınmış bir motorda aynı sorunun iki defa olması üzücü. Umarım yakın zamanda lehinize iyi sonuçlanır

Sağolun, maltepedeki motogaleri isimli bayiinin servisine götürdüm, ordaki usta konuya hakim, hemen çözdü sorunu, şu an akıtma yok. Devirdaimle alakalı ancak contadan değildi sanırım. 20 dkl da halleti. Bu tarz sorun yaşayanlar varsa birde orayı deneyebilirler. Bişi söylemem için erken ancak eve gelirken yaklaşık 20 km gittim bir sorun yoktu. Bir daha da olmaz dedi usta. Usta orada satıştan sorumlu kişinin akrabası sanırım, birden fazla usta var orada ihtiyacı olan o ustayı bu konu hakkında bulabilir.

ETKO
01.Aralık.2020, 06:51
Sağolun, maltepedeki motogaleri isimli bayiinin servisine götürdüm, ordaki usta konuya hakim, hemen çözdü sorunu, şu an akıtma yok. Devirdaimle alakalı ancak contadan değildi sanırım. 20 dkl da halleti. Bu tarz sorun yaşayanlar varsa birde orayı deneyebilirler. Bişi söylemem için erken ancak eve gelirken yaklaşık 20 km gittim bir sorun yoktu. Bir daha da olmaz dedi usta. Usta orada satıştan sorumlu kişinin akrabası sanırım, birden fazla usta var orada ihtiyacı olan o ustayı bu konu hakkında bulabilir.Gözünüz aydın. Tekrarlanmaması dileği ile keyifli sürüşler

Roadcarver
01.Aralık.2020, 11:25
Sağolun, maltepedeki motogaleri isimli bayiinin servisine götürdüm, ordaki usta konuya hakim, hemen çözdü sorunu, şu an akıtma yok. Devirdaimle alakalı ancak contadan değildi sanırım. 20 dkl da halleti. Bu tarz sorun yaşayanlar varsa birde orayı deneyebilirler. Bişi söylemem için erken ancak eve gelirken yaklaşık 20 km gittim bir sorun yoktu. Bir daha da olmaz dedi usta. Usta orada satıştan sorumlu kişinin akrabası sanırım, birden fazla usta var orada ihtiyacı olan o ustayı bu konu hakkında bulabilir.Gözünüz aydın, keyifli sürüşler

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GUMPATCHAT
02.Aralık.2020, 05:02
Teşekkürler.