PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletclub kulüb evi hakkında

Roadcarver
25.Eylül.2020, 19:32
Arkadaşlar merhaba uzun zamandır kulub evi ile ilgili arayışlarımız var belediye kanadından çözelim istedik ama olmadı. Hızlandırmak adına bir kaç girişimimiz oldu sizide bilgilendirmek istedim. 1.Amaç her çarşamba nereye gideceğiz derdinden kurtulmak 2.Olarak her gittiğimiz mekana çayda içsek adam başı en az 20 en fazla 100 tl gibi bir rakam ödüyoruz. Burada kendi çayımızı kendimiz yapacağız. Hatta giderken 2 bira alıp gidebileceğiz.Gönül rahatlığıyla gidebileceğimiz yer olacak
Gelelim asıl mevzuya
Kumburgaza Fatih ustanın 2 yan dükkanı var en son kira olarak 800 TL ye düştü orayı tutabiliriz.yada beylikdüzü tarafında bir yer bakabiliriz. Fakat beylikdüzü olunca kiralar 2000 den başlıyor. Bu kirayı aidatlardan değilde ben bu işte varım diyenler arasında bölüşeceğiz. (sürekli katılamayan arkadaşlara haksızlık olmasın diye böyle düşündük) Kumburgaz olursa kişi başı 100 tl Beylikdüzü olursa en az 200 tl gibi bir rakam söz konusu oda 2000 TL ye bulursak
Herkesin görüşünü merak ediyorum. Sizden ricam lütfen görüş veya öneri belirtin.

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ghostworm
25.Eylül.2020, 19:37
Harika [emoji3] kumburgaz güzel bir konum gibi, bakım, yıkama vs ..

birten.ozkilic
25.Eylül.2020, 19:40
Fatih ustanın yakın olması bir avantaj zaten her gün bizden birisi ziyaret ediyor çok iyi olur benim fikrim ortak nokta

VIA_P3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

JunioR
25.Eylül.2020, 19:52
Kumburgaz olursa daha iyi bence maddi açıdan daha iyi ustaya yakınlık açısından iyi birazda Silivri Çerkezköy açısından iyi hemde sürmeye sebep [emoji23][emoji869] (buda bencil düşüncem; motor koyacak yerim yok Beylikdüzü olursa motoru orada bırakırım musadeniz olursa [emoji23][emoji869] )

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ICEBERG
25.Eylül.2020, 19:57
Kumburgaz orta noktada olması,fatih ustaya yakın olması ve kira avantajı da olmasından dolayı bana daha mantıklı geliyor.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CONTACI
25.Eylül.2020, 20:01
Ben lokasyon olarak doğru , fiyat olarakta olabilecek uygunlukta olduğunu düşünüyorum[emoji106]

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Blackbird
25.Eylül.2020, 20:15
Fatih ustanın orası mükemmel olur. Farklı faliyetlerde yapabiliriz. Orası uygun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mamba
25.Eylül.2020, 20:17
Zaten uzun zamandir Fatih Usta'nin orasi buluşma noktasi oldu o açıdan mantikli bence hem herkesin de bildigi yer. Mantikli bir nokta bence ama kis geliyor, yagmur su basmasi vs gibi seyleri de goz onunde bulundurmak gerekebilir.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ETKO
25.Eylül.2020, 20:32
Benim de şöyle bir önerim var başkanın gerçi yazmışsın aidattan ödemeyelim diye ama tam tersi aidattan ödeyelim giderleri hesaplayıp aidatı ona gore arttıralım (40-50) zaten çarşambaları dediğin gibi gelen adam 20 30 veriyo 3 çarşamba gelse 60+20 aidat 80 tl masrafı var bunun yerine 40 yada 50 tl verip (alkol harici) içeceğini de içmiş olur hatta tost makinamı koyup tost bile yapılabilir.
Ayrıca yanlış anlaşılmasın 10 kişi tutarsa oraya para vermeyen üye rahatsız olabilir yiyip içme konusunda bu sebepten hep gelmek te istemeyebilir.
Benim fikrim bu.
Kumburgaz uygun lokasyon.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ryumanjison
25.Eylül.2020, 20:40
Bu olaya tum kulup olarak ok verilirse o dukkan in kucuk kalacagini dusunuyorum.Burada boyle bir işe katilim fazla olacak ise ona gore gerekirse daha buyuk bir yere girilebilir..Lokasyon benim icinde uygundur

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canım Türkiyem
25.Eylül.2020, 20:42
Konum olarak uygun.
Hayırlı olur inşallah [emoji1250]

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ETKO
25.Eylül.2020, 20:43
Bu olaya tum kulup olarak ok verilirse o dukkan in kucuk kalacagini dusunuyorum.Burada boyle bir işe katilim fazla olacak ise ona gore gerekirse daha buyuk bir yere girilebilir..Lokasyon benim icinde uygundur

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiFatihin ordaki dükkanı 10 kişi de tutsa çarşambaları orda buluşalım dersen yine sayı 25 olur 30 olur yine almaz zaten.
Ozaman da 50 değil 70 yaparız aidatı daha büyük dükkan tutulur [emoji23]

Badmax
25.Eylül.2020, 20:46
Dükkanı görmediğim için bişey diyemiyorum. [emoji28]

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CONTACI
25.Eylül.2020, 20:59
Benim de şöyle bir önerim var başkanın gerçi yazmışsın aidattan ödemeyelim diye ama tam tersi aidattan ödeyelim giderleri hesaplayıp aidatı ona gore arttıralım (40-50) zaten çarşambaları dediğin gibi gelen adam 20 30 veriyo 3 çarşamba gelse 60+20 aidat 80 tl masrafı var bunun yerine 40 yada 50 tl verip (alkol harici) içeceğini de içmiş olur hatta tost makinamı koyup tost bile yapılabilir.
Ayrıca yanlış anlaşılmasın 10 kişi tutarsa oraya para vermeyen üye rahatsız olabilir yiyip içme konusunda bu sebepten hep gelmek te istemeyebilir.
Benim fikrim bu.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiHerkesin katılımı gelecekteki oluşabilecek sıkıntılar açısından bencede daha uygun olabilir [emoji106]

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sekiz
25.Eylül.2020, 20:59
Fatih usta ile daha tanışmak nasip olmadı ama ortak nokta olarak kumburgaz kulağa hoş geliyor. Hem fiyat olarak hemde çerkezköyden gelen arkadaşlar açısından adil bir yer tercihi.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Roadcarver
25.Eylül.2020, 21:03
Ben katılımı en fazla 10 kişi olur diye düşünüyordum. Fakat tepkiler hep olumlu olunca daha büyük bir yerde bakılabilir yada o dükkana sığarız denirse kişi başı ücret düşer ama iadattan ödensin kısmını bilemedim normalde tüm kulübler iadattan ödüyorlar fakat hepsi aynı semtte yaşıyor biz Çerkezköy, Silivri. Beylikdüzü. Yenibosna dağınık bir grubuz gelmeyecek adama haksızlık olmasın

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ETKO
25.Eylül.2020, 21:05
Ben katılımı en fazla 10 kişi olur diye düşünüyordum. Fakat tepkiler hep olumlu olunca daha büyük bir yerde bakılabilir yada o dükkana sığarız denirse kişi başı ücret düşer ama iadattan ödensin kısmını bilemedim normalde tüm kulübler iadattan ödüyorlar fakat hepsi aynı semtte yaşıyor biz Çerkezköy, Silivri. Beylikdüzü. Yenibosna dağınık bir grubuz gelmeyecek adama haksızlık olmasın

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiAbi para veriyosa gelsin [emoji1] benim fikrim bu yönde

Guardian
25.Eylül.2020, 21:23
Benim fikrim bu.

Bence Ethem abinin dediği en mantıklısı böylece katılım daha da fazla olur ve ortak konum olarak herkese daha yakın

Crossfit34
25.Eylül.2020, 22:11
Çanakkale’de olmam sebebiyle pek aranıza katılamıyorum abiler fakat bir yerimiz olsa daha cazip olur

Pacuko
25.Eylül.2020, 23:05
Klüp evi her zaman dediğim gibi bir gereklilik bence. Ama lokasyonu konuşabiliriz. Herkes bir yazsın fikrini iyice netleşiriz.

Gucci
25.Eylül.2020, 23:05
Az katılabilirim, Klüp için orta yol fakat benim için çile olduğundan notur um uyarım herseye

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MİMAR
26.Eylül.2020, 00:01
Kumburgaz bana da mantıklı geliyor.

Blackbird
26.Eylül.2020, 00:05
Kumburgaz da , başlatırız olayı büyüdükçe büyük yer tutarız gibi. Temkinli düşündüm. Toplantılarda 70 kişide olsa herkes içere olacak değil. Zaten herkes dışarda duruyor kafeye gitsekte

keeperr
26.Eylül.2020, 01:58
En basta motorsuz da ulasilabilir olsun diye dusundum hatta fikrimi beyan ettim ama simdi mantikli dusununce kime gore motorsuz ulasim diyorum...olabildigince orta nokta gibi...he motorun varsa gelinir, yoksa biri artci alirsa gelinir...onun disinda sans yok dogrusu ama yine de lokasyon olarak cok dagildigimiz bir ortamda en uygun yer gibi ama buragin yazdigina dikkat etmek lazim... Bir de full katilimli olmali club eviyse...herkes kiraya katkida bulunmali

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ates22
26.Eylül.2020, 02:33
Öncelikle böyle bir mekan güzel olur. Yer olarak, ortak noktada herkese yakın olması gerekiyor. bu katılımı kabul edenlerden ayrı para toplanması daha uygun olacaktır.aidat ayrı olmalı.başkanın da dediği gibi oldukça dağınık ikamet ediyoruz. toplanan paralar club evine harcama odaklı olmayacak çünkü. O tutulan yerin de masrafları olacak. Elektrik sayacı,tv. ısıtıcı,Koltuk, masa ,sandalye, çay kahve makinesi buzdolabı,bardak,tabak, aksesuar vs.bunlar hep düşünülmesi gereken konular.bu tip yerleri birbirine yakın olan küçük grupların yapması daha mantıklı ve zevkli olur. Çarşamba gününe odaklı olmadan hafta arası , sonu demeden gidip takılacak.
CLUB EVİ BULUŞMASI
1- Çarşamba buluşması için büyük dükkan olmalı. 15/20 kişinin içeride rahat oturması büyük problem.bunun için gerekli teçhizat temini.
2- o kadar kişinin makinelerinin dükkanın önünde, çıkardığı gürültü ve içerideki kargaşa. Üst kat ve çevreden şikayet nedeni.
3- mekanın temizliği. yiyip içip kalan dağınıklık.kim toplayacak sona kalan dona kalacak.
MEKANDA BULUŞMA.
1- nerde olursa uyan geliyor.
2- 10/20 verip dağınıklığı işletmeye bırakmak
3-daha sosyal

BYTARR
26.Eylül.2020, 10:19
Öncelikle kulüp evi kararı kulağa hoş geliyor lokasyon olarakta kumburgaz ortak nokta açısından mantıklı fakat en son karar alındığında grupta kalan grup için yapılacak herşeyi onayladığı anlamına geliyor dolayısıyla kulüp evi kira fatura bardak çanak her neyse aidattan ödenmesi kanısındayım aidat 60-70 olsun fark etmez her üye bu ücreti vereceğini düşünüyorum ki evde buluşulduğu zaman haftaiçi buluşmasında harcadığı paranın devede kulak kalacağı açıkca ortada.ayrıca kulüp evi tutulduğunda çoğunlukla evde buluşacağımıza göre masrafları sadece katılanlar öderse katılmayanlar bi nevi buluşmalardan soyutlasacak.aidat paralarından dron almaktansa kulüp evi olsun daha iyi mesela

James Bonussss
26.Eylül.2020, 20:36
Evet bende Ethem. Abinin dediğine katılıyorum 5 10 kişiye yuklenilicegine bencede komple clube yansıması daha mantıklı sonuçta clup adına atilacak bir adım [emoji106] fatih ustanın yani güzel ama Burak abini dediği gibi dükkan biraz ufak gelebilir toplanildigi zaman ve belki akşam yemeğini mangal vs yapalım dediğimizde yapma şansımız olurmu acaba [emoji849][emoji848]

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

carpediem
28.Eylül.2020, 11:08
Merhabalar,
Bence bir toplantı ile yüz yüze değerlendirilmesi gereken bir konu. Güzel olur diye düşünüyorum.

_JeanGrey_
28.Eylül.2020, 11:59
Ben çok katılamasam da konum ve maddi olarak Kumburgaz iyi görünüyor.

mertmertmert
28.Eylül.2020, 12:10
pandemi nedeniyle toplantılara katılamıyorum, süreç bu şekilde devam ederse katılamayacağım da :)
dolayısıyla şimdilik klüp evi benim için bir opsiyon olamıyor ne yazık ki.

Banderas
28.Eylül.2020, 12:49
Merhaba.,

Kulüp evi güzel bir düşünce fakat sıkıntılarda cıkartabilen bir konu. Öncelikle iyikarar verilmeli bir kaç kişinin sırtına yük olarak kalmamalı.
ya ben zaten düzenli gitmiyorum çok kalmıyorum buluşmalarda en büyük sorun
Sigara diğer bir sorun
Çöpler
Tost makinesi çay makinesi gibi bireysel/çoklu kullanılabilen elektrikli aletlerin kullanımı malzemeleri tedariği temizliği
Sandalye koltuk tedariği temizlikleri
Kiralalan alanın temizliği
Faturalar (su elektrik)
Isınma problemi

İlk aklıma gelenler

Yüzyüze konuşulup karar verilmesi gerekli diye düşünüyorum 20-30 TL vermek problem değil ama sorumluların belirlenmesi önemli bir konu sadece başkana bırakılmamalı atamalar
Herkes şu soruyu kendine sormalı ve öyle karar bildirmeli toplantıda
"benim sorumluluğum olursa herhangi bir iş düzenli yapabilir miyim?"

Teşekkürler...

STK-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GrayMan
28.Eylül.2020, 16:07
Kumburgaz mantıklı...
Ödeme şeklide Ethem in önerisi mantıklı geliyor...

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canım Türkiyem
28.Eylül.2020, 16:47
Konum olarak uygun.
Hayırlı olur inşallah [emoji1250]

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi1-aidatı ufak artış yapalım kira oradan ödensin
Gelen veya gelmeyen ayırımı olmasın
2- çay tost veya diğer tüketilen şeyler için ekstra ödeme
(Ben çay, kahve v.b. iki içerim, başkası dört yiyer icer)
[emoji1250][emoji1250][emoji1250]

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trakyalı
28.Eylül.2020, 20:34
Konum olarak ortak nokta bu güzel
Kira olarak aidatlara zam olabilir

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ICEBERG
30.Eylül.2020, 18:40
Her hafta veya ay görevliler belirlenir,çizelge yapılır.görev süreci içinde temizlik çay kahve işleri o kişilerde olur.içeride sigara içilme durumu önemli bence.kendim içmeme rağmen içmeyen arkadaşlar çok rahatsız olacaktır.dükkanında küçük olması aynı anda sigara içilmesi çok rahatsızlık verir.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi