PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2018 Honda Cb250R

BYTARR
13.Eylül.2020, 19:49
İlk motorum olan halk arasında 250 Cc motorların en yakışıklısı olarak geçen, 1 yıl süreyle 20.000 km kullandıktan sonra deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum[emoji3526]
Tam bir şehir içi motoru, kıvrak, aralardan süper kaçar, yolda da atik bir şekilde hızlanırsın. Devir aralık haritalandırması ve düşük torklarda bile iş yapan ve her durumda toparlayıp hata bile kapatan tek silindirli motor . Çok sert davranılacak bir motor karakteri olmasa da malzemeleri ve motoru gayet dayanıklı, yine de arazi konusunda bir crf gibi kullanılamıyor.Az biraz toprak yola, stabilize yollara gider. Uzun yol da yapılıyor. Ha biraz konforsuz ve son hız ile yüksek devirlerde artık canının yetmemesi gibi durumlar olsa da, çekişi iyi ve bi vites düşürme ile yine sollamalara filan da çıkılabiliyor.Top speed ortalama 160 165 civarında fakat bu hızları yakalayabilmek için baya bi hesaplamalarda kendini buluyorsun,rüzgarın yönü yol durumu motor üzerine yatma gibi [emoji6]Yakıt tüketimi tek silindir ve iyi haritalandırmadan dolayı diğer muadillerine göre çok uygun. Agrasif olmayan ama hakkı ile düzgün bir kullanımda 3.2-3.7 arası ha deli gibi tapa gaz yaparsan 4 veya 4.1 bile oluyor. Ama ben daha 3.9 veya 4'ü geçiremedim ve çok geçeni de duymadım. 3.0 hatta 2.5 yaktırdığını iddaa eden gördüm, duydum ama. Keyifli oynamalı motor,görüntüsü kişiselleştirmeye açıktır.bence bir de egzos lazım ama hem pahalı, hem de cezasız susturuculu bir egzos ne kadar iyi sonuç verir iyi araştırmak lazım. Honda'nın klasik boş'a veya 1'e geçme sorunu bunda da var diyorlar ancak bence daha iyi bir şanzıman kutusu var ve diğer birçok Honda'ya göre bu sorun daha az gibi. Orjinal lastiği Dunlop marka geç ısınan ama ısınınca iyi performans veren bir lastik fakat ben Michelin Pilot Power 2 Ct ile değiştirdim hem frenlemede hemde yol tutuşunda inanılmaz fark gördüm,yani bu lastikle frenleri çok iyi diyebilirim.Süspansiyonları harika. Arka süspansiyon boy ve kilona göre ayarlanabilir. Eksikleri ise aksesuar çok zor hala neredeyse bulunmuyor uyduruluyor, zincir sesi diyorlar ama akustik bir sorun, zincir korumayı sökerek bu sorunu çözenler var ama güvenli mi tartışılır, ha bir de opsiyonel ve bu da tartışılan bi konu özellikle de başlangıç motoru olarak alacak isen; vites göstergesi yok.Onun dışında göstergesi gayet işlevsel, renkli, görünür ve tüm bilgileri görüyorsun. Kısaca uygun ancak her motorda olduğu gibi birkaç handikapı var ve siz bu motordan ne istediğinizi biliyorsanız handikaplar size pek sorun etmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BYTARR
13.Eylül.2020, 19:50
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200913/d99488e54176296a2f23c38bbb6e37c2.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi