PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Xcity 250cc. Maxi sooter / Bilgi paylaşım başlığı

ICEBERG
19.Eylül.2019, 12:52
Maxi scooter kullanıcısı olarak almış olduğum Yamaha Xcity den biraz bahsetmek istedim. Daha önce kullanmış olduğum (Sym Joyride, Daelim S3 advance ve sym gts 250) maxi lere göre benim gözlemlediğim artı ve eksi yönleri nelerdir kısaca anlatayım.

ARTILARI :

Xcity nin en büyük avantajı tekerlek çaplarının diğer bir çok maxi ye göre büyük olması.özellikle bozuk yollarda çok fark ediyor.

Kullanım açısından genişliğinin daha az olmasıda trafikte da çevik ve rahat kullanım avantajı sağlıyor.

Top speed ve ivmelenme olarak bazı maxilere göre gayet iyi ancak Daelim kadar seri değil. Standart bir 250 cc. scooter için gayet iyi sayılır.

Yakıt tüketimi olarakta gayet cimri sayılacak verilere sahip. 100 km de şehirler arası 3lt. Şehir içi trafikte ise 3,5 ortalama ile kullanıyorum. Tabiki bu veriler kullanıcıya göre drğişiklik gödterebilir.

Sele ve ardçı konforu konusunda da geyet tatminkar.

Orjinal top case ve taşıyıcı demiri ile birlikte satılıp opsiyonel olmaması çok güzel.

EKSİLERİ :

Oturma pozisyonu olarak diğerlerine göre daha kötü. Dizler kırık bir biçimde kullanmak zorundasınız. Ayaklarınız ileriye dayayıp kullanmanız bu mototda mümkündeğil.

Sele altı bagajı maalesef diğer scooter lara göre çok küçük. Kask koyma imkanı yok.

Özellikle kafa grenajı olarak tabir ettiğimiz kısım çok zayıf bir malzemeden yapılmış. Çok ufak darbelerde bile kırılabiliyor.

Kombine frene sahip olmamasıda hoşuma gitmeyen eksi yönü.

Gösterge paneli aydınlatması biraz daha iyileştirilebilirdi. Mavi zemin aydınlatması güzel duruyor ancak biraz vasat kalıyor.

Birde maslesef devir saati gösterge panelinde bulunmuyor.

Sinyal göstergeside sağ ve sol olarak ayrı değil. Tek bir göstergeye sahip.

Şimdilik benim gözlemlediğim artı ve eksileri bundan ibaret. Kullanmaya devam ettikçe yeni eklemeleri yapacağım. Ama gerçekten zevkle kullandığım bir maxi.

ICEBERGhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190919/8afeb14291a9a51da2eb471e746e792e.jpg

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ETKO
19.Eylül.2019, 12:57
Bi sevemedim şu scooter i ilerde beyazadam gibi olunca belki alırım [emoji16]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BEYAZADAM
19.Eylül.2019, 13:19
Bi sevemedim şu scooter i ilerde beyazadam gibi olunca belki alırım [emoji16]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bi otursan üzerine kesinlikle inmeyeceksin. Bence senin kokun o. :D

BEYAZADAM
19.Eylül.2019, 13:20
Adamım sana cuk diye oturmuş bir motosiklet bu. İnşallah uzun süre kazasız belasız kullanırsın.

BEYAZADAM
04.Aralık.2019, 14:22
Kullandıkça veya temizlik/bakım için bir yerlerini söküp taktıkça bağlantıların sağlamlığını ve kaliteyi görebiliyorsun. Ne olursa olsun o bir japon dedirtiyor yani.

ICEBERG
04.Aralık.2019, 15:19
Kesinlikle adamlar iyi tasarım yapmış. Diğerleri gibi 10 adet vida söküpte motorun granajlarını sökemiyorsun. Çok ince ayrıntılar var. Kalitesi hissediliyor.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi