PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Tamir

ghostworm
14.Eylül.2019, 14:58
Şehirler arası yollarda içimi saran büyük sorunsaldır. Patlar mı? Patlarsa nasıl olur, ne olur?

Lastik basınç ölçme aparatı
Mini elektrikli pompa
Kaliteli bisiklet pompası
Lastik tamir kiti
Lastik tamir köpüğü
İç lastik

Ne kullanılmalı?
Ve bunlardan hangilieri işimizi daha kolaylaştırmada pratiklik sağlar?

Önerileriniz için teşekkürler

Roadcarver
14.Eylül.2019, 15:19
Aslında hepimizin ortak sorunsalı bu fakat yolda başımıza gelse hiç birimiz tamir edemeyiz gibime geliyor bende fitilli lastik tamir kiti ve çakmaklıkla çalışan hava kompresörü var

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ETKO
14.Eylül.2019, 16:23
Iç lastikli motorlarda malesef bişey yapamıyosun ne pompa ne fitil jel oluyo diyolar bununla alakalı videolarda var ama nasıl güvenilir zaten yolda lastiğin patlasa tamir kiti aldın diyelim lastiği söküp tamir etmek ? Yanında uygun anahtarı nerde tasican pompa lazım lastik basic ölçer lazım
Yani bence patlamasin diye dua etmekten başka bişey gelmiyo elden heralde [emoji4]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BEYAZADAM
14.Eylül.2019, 19:36
Benim de transalpte en çok korktuğum konulardan biri lastik patlamasıydı. Şimdi rahatım. Bundan sonraki motorlarımı da hep tubeless alacağım kısmet olursa.

Şu an için lastik tamir kitim var motorda. Bir de çakmaklıktan çalışan kompresör. En azından ilk lastikçiye kadar idare eder diye düşünüyorum.

Uzun yolda yan çantalar falan da olduğu için kompresörü koyacak yer var. Ancak normalde yanımızda taşımak zor.

Same shit, different day....

ETKO
14.Eylül.2019, 19:42
Benim de transalpte en çok korktuğum konulardan biri lastik patlamasıydı. Şimdi rahatım. Bundan sonraki motorlarımı da hep tubeless alacağım kısmet olursa.

Şu an için lastik tamir kitim var motorda. Bir de çakmaklıktan çalışan kompresör. En azından ilk lastikçiye kadar idare eder diye düşünüyorum.

Uzun yolda yan çantalar falan da olduğu için kompresörü koyacak yer var. Ancak normalde yanımızda taşımak zor.

Same shit, different day....Benim Corlu da patladı ya şükür ki şehrin yanındaydım az ilerde de oto lastikçi vardı orda dibine kadar hava bastık çorlu içinde bi motorcuya kadar gittim iç lastik değişti devam ettim ama şehir dışında olsaydım busefer ben motoru taşırdım heralde [emoji16] birazda bu sebepten bundan sonra bende tubeless lastik motor alicam

BEYAZADAM
14.Eylül.2019, 19:49
Ancak yanında bir çift iç lastik taşıyabilirsin. Dış lastiği de sökmeyi öğrenebilirsin. Ön lastik zor değil de arka lastik teferruatlı.

ETKO
14.Eylül.2019, 19:52
Ancak yanında bir çift iç lastik taşıyabilirsin. Dış lastiği de sökmeyi öğrenebilirsin. Ön lastik zor değil de arka lastik teferruatlı.

Same shit, different day....Abi beni biliyosun oyuncak oynarım o lastiklerle de anahtar pompa iç lastik nereye koyucan ancak dediğin gibi uzun yolda yan çantalara konur

BEYAZADAM
14.Eylül.2019, 20:41
Abi beni biliyosun oyuncak oynarım o lastiklerle de anahtar pompa iç lastik nereye koyucan ancak dediğin gibi uzun yolda yan çantalara konur

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiTransalp'i aldığımda Bora bir çift iç lastik vermişti. Aslında iki anahtar iki levye. Zor durumda işe yarar.

ghostworm
14.Eylül.2019, 20:58
Şöyleki; şehirler arası yollarda avandığımda motoruma gerekli tüm ekipmanı taşıyorum. Kısa koşu h.sonu gezileri de dahil. Ki motorumda orta sehpam yok onun için ayakları da taşır oldum ne olur olmaz diye. Usb çakmak girişim mevcut.
142
Şöyle bir cihaz buldum. Acabası usb de çeviri olarak kullanabilir miyim?
Tel jantta iç lastik sorunsal. Bir kez başıma geldi ist edirne arası l.burgaz da. Benzinliğe bırakmak zorunda kalmıştım. UYKUSUZ GECE!

Bir çift içlastik bulunsun diyorum! Ama hiç iç lastik değişimi yapmadım, yaparken iç lastiği yırtar mıyım ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ETKO
14.Eylül.2019, 21:01
Şöyleki; şehirler arası yollarda avandığımda motoruma gerekli tüm ekipmanı taşıyorum. Kısa koşu h.sonu gezileri de dahil. Ki motorumda orta sehpam yok onun için ayakları da taşır oldum ne olur olmaz diye. Usb çakmak girişim mevcut.
142
Şöyle bir cihaz buldum. Acabası usb de çeviri olarak kullanabilir miyim?
Tel jantta iç lastik sorunsal. Bir kez başıma geldi ist edirne arası l.burgaz da. Benzinliğe bırakmak zorunda kalmıştım. UYKUSUZ GECE!

Bir çift içlastik bulunsun diyorum! Ama hiç iç lastik değişimi yapmadım, yaparken iç lastiği yırtar mıyım ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiIç lastiği yırtmaktan ziyade yanında iki adet levye ve lastiği sökmek için anahtar bulundurman gerekli

ghostworm
14.Eylül.2019, 21:04
Bahsi geçen tüm materyal avandanlığımda mevcut. Şehir içi hariç tüm yolculuklarda yanımda bulunur

ETKO
14.Eylül.2019, 21:06
Bahsi geçen tüm materyal avandanlığımda mevcut. Şehir içi hariç tüm yolculuklarda yanımda bulunurValla o zaman bravo denekten başka bişey kalmiyo bana okadar metaryeli taşımak [emoji849] ben taşımam taşımıyorum da zaten [emoji16] her uzun yol surusumuze sen gel dostum [emoji16]

deliorman.motto.59
15.Eylül.2019, 09:42
Orçin haklı benimde Translapta hep yanımdaydı tamir takımı ve ençok zorlandığım arka lastik 6 yılda 6 kez patladı ama o anki turu zorluyor sonuçta çaresi var motoru deniştirmek sgl

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pacuko
16.Eylül.2019, 11:00
bu cihaza bende baktım. ancak belirli aralıklarla kalibrasyon istiyor. makinanın doğası gereği(crf250 rally) yüksek süratle işin yok (150 v eüstü gibi). o yüzden şu lastik içi sıvılarından yaptır gitsin küçük delikleri tıkar haberin bile olmaz lastiğin patladığından. bence başarılı ürün. yolda kalıp saatlerce uğraşmaktansa bir kere sıktır aynen devam ;)

BEYAZADAM
16.Eylül.2019, 11:17
bu cihaza bende baktım. ancak belirli aralıklarla kalibrasyon istiyor. makinanın doğası gereği(crf250 rally) yüksek süratle işin yok (150 v eüstü gibi). o yüzden şu lastik içi sıvılarından yaptır gitsin küçük delikleri tıkar haberin bile olmaz lastiğin patladığından. bence başarılı ürün. yolda kalıp saatlerce uğraşmaktansa bir kere sıktır aynen devam ;)Katılıyorum. O kadar şey taşımana gerek kalmaz.

ghostworm
16.Eylül.2019, 11:34
Fomulax jel mantıklı görünüyor. Gayet başrılı bir ürün. Bunu alıyorum!

143

Acaba 50 ml fazlasını koysak mı?

ghostworm
16.Eylül.2019, 11:37
Hiç lastik sökma takma işlemi gerçekleştirmedim [emoji85]
H.sonu etkinliği gibi düşünerek bu işlemi gerçekleştirmek istyorum. Tabi tecrübe sahibi olmadığım için eski haline getirebilir miyim onu da bilmiyorum [emoji205]

BEYAZADAM
16.Eylül.2019, 11:41
H.sonu etkinliği gibi düşünerek bu işlemi gerçekleştirmek istyorum. Tabi tecrübe sahibi olmadığım için eski haline getirebilir miyim onu da bilmiyorum [emoji205]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiBunu yaparken yardımcı olabilecek biri olursa yanında iyi olur. Hatta video da çekebilirseniz mükemmel olur.

Pacuko
17.Eylül.2019, 09:21

Mantıklı bir hareket olur. Ayrıca bu jel işini sen mi yapacaksın ? Ben üretici uygulayacak diye düşünmüştüm. Fiyatları konusunda da bizi bilgilendirirmisin.

ghostworm
17.Eylül.2019, 09:41
Uygulamayı firma yapıyor.
Önümüzdeki günlerde gelecekler. [emoji1305]

Ölçü ve fiyatları

144

ghostworm
17.Eylül.2019, 09:52
145

Pacuko
17.Eylül.2019, 09:56
145

ben görseli açamadım çözünürlük çok düşük.

ghostworm
17.Eylül.2019, 10:09
Çok enteresan, foto uygulamaya yüklendiğinde çözünürlük anlaşılamayacak kadar kötü oluyor.

Bahsedeyim, teker ölçülerim
Ön: 3.00-21 200 ml Formulax 40₺
Arka: 120/80/18 250 ml Formulax 45₺

Pacuko
17.Eylül.2019, 10:12
Çok enteresan, foto uygulamaya yüklendiğinde çözünürlük anlaşılamayacak kadar kötü oluyor.

Bahsedeyim, teker ölçülerim
Ön: 3.00-21 200 ml Formulax 40₺
Arka: 120/80/18 250 ml Formulax 45₺

fiyatlar gayet makul bence şimdiden hayırlı olsun ;)

BYTARR
17.Eylül.2019, 10:37
Eğer haftasonu etkinliğe geleceklerse bende yaptırırım.

BEYAZADAM
24.Eylül.2019, 15:09
Eğer hafta sonu etkinliğe geleceklerse bende yaptırırım.

Hafta sonu etkinliğe sen geldin mi? Gelseydin yaptırırdın canım. :D

BYTARR
24.Eylül.2019, 15:10
Hafta sonu etkinliğe sen geldin mi? Gelseydin yaptırırdın canım. :D

Gelemediğim için yaptıramamış oldum abicim [emoji20]

BEYAZADAM
24.Eylül.2019, 15:15
Gelemediğim için yaptıramamış oldum abicim [emoji20]

Merak etme onlar da gelmedi :D:D:D

ghostworm
24.Eylül.2019, 15:18
Klübün reklamını yapacaksanız gelin dedim. Gelmedi [emoji28]küçük bir pompa, yama ve köpük aldım şimdilik. İç lastikte yakında. Ama hala aklımda yaptırsam fena olmaz diye düşünmüyor değilim[emoji28]

BYTARR
24.Eylül.2019, 15:22
Merak etme onlar da gelmedi :D:D:D

He iyi bari [emoji3]

BYTARR
24.Eylül.2019, 15:23
Klübün reklamını yapacaksanız gelin dedim. Gelmedi [emoji28]küçük bir pompa, yama ve köpük aldım şimdilik. İç lastikte yakında. Ama hala aklımda yaptırsam fena olmaz diye düşünmüyor değilim[emoji28]

İyi güzel herşeyi almışsın abi ama daha önce lastik sökmedigini hatırlar gibiyim nasıl olacak [emoji28]

Pacuko
24.Eylül.2019, 15:25

işte klüp adamı bravo.

Pacuko
İyi güzel herşeyi almışsın abi ama daha önce lastik sökmedigini hatırlar gibiyim nasıl olacak [emoji28]

onu test edicez bir gün çok zor değil. ki ayrıca sökülmeden de yapılabilir yama.

ghostworm
Fatih abiden teknik anlamda bir destek, bir ders almayı düşünüyorum. Ya da sökerim denerim toparlayamazsam o toparlar[emoji16]

ghostworm
24.Eylül.2019, 15:26
onu test edicez bir gün çok zor değil. ki ayrıca sökülmeden de yapılabilir yama.

Tecrübe niteliğinde efsane bir uygulama olur [emoji1303]

Pacuko
24.Eylül.2019, 15:35
Tecrübe niteliğinde efsane bir uygulama olur [emoji1303]

AVADANLIKTA BÜTÜN MALZEMELER VARDIR. BİR GÜN YAPALIM BENDE DL Yİ SÖKEYİM :D

ghostworm
24.Eylül.2019, 15:39
AVADANLIKTA BÜTÜN MALZEMELER VARDIR. BİR GÜN YAPALIM BENDE DL Yİ SÖKEYİM :D

Crf nin gerekli anahtarları mevcut [emoji3]
Çok iyi olur [emoji1305][emoji4]

BYTARR
24.Eylül.2019, 15:41
Crf nin gerekli anahtarları mevcut [emoji3]
Çok iyi olur [emoji1305][emoji4]

Bu test benim içinde faydalı olur banada haber verirseniz süper olur gelirim bende

Pacuko
24.Eylül.2019, 15:44
Bu test benim içinde faydalı olur banada haber verirseniz süper olur gelirim bende

tekeri sökeriz ama ona göre :D gelenin tekeri sökülür :D

BYTARR
24.Eylül.2019, 15:46
tekeri sökeriz ama ona göre :D gelenin tekeri sökülür :D

Tekeri sökmeden yapılan yöntemi gösterde gerisi önemli değil [emoji6][emoji1308]

Pacuko
24.Eylül.2019, 15:49
Tekeri sökmeden yapılan yöntemi gösterde gerisi önemli değil [emoji6][emoji1308]

senin lastik tubless neyi dert ediyorsun al eline fitili sok fitili şişir lastiği devam ;) senin sökmelik işin yok :D

BYTARR
24.Eylül.2019, 16:23
senin lastik tubless neyi dert ediyorsun al eline fitili sok fitili şişir lastiği devam ;) senin sökmelik işin yok :D

Bil ama yapma diye bir söz var abi bilelim belki başka bir arkadaşa yardımımız dokunur

BEYAZADAM
24.Eylül.2019, 17:01
Bil ama yapma diye bir söz var abi bilelim belki başka bir arkadaşa yardımımız dokunur

Birkaç defa denemek lazım Birkan. Dışarıdan kolay görünüyor ama sanırım pratik gerektiriyor. Ben de hiç yapmadım şahsen.